Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever mellé yorki?

Golden retriever mellé yorki?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves gyönyörű golden lányom és most úgy tűnik lesz egy 3 hós yorki kanom.

Magic nagyon okos, nyugodt kutya, kutyaiskolába is járunk, engedelmes vizsgákat letette. Minden kutyával jól kijön és ivartalanítva is van.

A kérdésem inkább, hogy eddigi tapasztalatim alapján a yorkik gonoszak és agresszívak, nem fogja terrorizálni a kutyusomat?

Tömbházban lakom, a mostani kutyussal napi 4 órát töltök kint, amikor ráérek szinte fél napokat kint vagyunk.



2019. júl. 14. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem a yorkikkal van gond, hanem azzal, hogy kiegészítőként/szobasíszként kezelik őket sokan, nincsenek nevelve, minden rájuk van hagyva.

Egy jól nevelt yorki tündéri kutya tud lenni.

2019. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ó, ha csak ezem múlik, akkor enyém lesz a környék mintayorkija:DD

Azt hittem ez beléjük kódolódott a tenyésztésük során.

2019. júl. 14. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Tisztába kell lenni vele hogy terrier tehát ,,keményebb,, a stílusa mint egy goldinak de ez nem azt jelenti hogy gonosz. Az ideg bajos yorkik azért olyanok mer táska díszek, póthaj kellékek, csecsemők sok ember fejébe. Kisméretűk miatt mindentől óvják őket és nem is fárasztják le őket megfelelően. Szerintem ha nem kapkodott 5percenként ölbe és nem rángatod el egy barátkózó kutya elől vagy ha valamit megakar szagolni, illetve rendesen lemozgatod nem lesz gond. Amire viszont nagyon nagyon kell majd figyelned az a két kutya súlybeli külömbsége. A goldinak meg kell tanulnia hogy nagyon óvatosan játszon vele nehogy véletlen rálépjen mer abból komoly sérülés lehet.
2019. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Írtam, hogy a goldiem okos, nyugodt kutya. Ha kint játszik más kutyákkal mindig nagyon óvatos, vigyáz a kisebbekre. Eleve nem szeret durván játszani, talán fajtájából adódóan vagy mert lány. 4 óra aktívan elég egy yorkienak, nem? A goldiemnak elég, ebben reggel-este 1-1 óra séta van meg délután vagy estefelé 2 óra játszós, bandázós, tanulós aktív móka. Ráérős napokon meg úszni, kirándulni járunk.

A yorkieval is tervezek kutyasulit, minimum az alapokat.

Én biztos nem fogom felkapkodni, ez a halálom amúgy, hogy megijednek még az én kedves kutyámtól is. Van négy lába, nekem csak 2, menjen csak a sajátjain:D

2019. júl. 14. 15:52
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. A goldenem a kezdetek óta a taste of the wild tápon nevelkedett és most is ezt kapja. A kicsi yorkinak is jó lesz ez?
2019. júl. 14. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Na hát ha a goldid tudja hogy kell ekkora kutyával játszani nagy baj nem lehet :) szerintem a táp is jó persze az ő kategóriájába bár kistestű kutyatápokba nem vagyok jártas. Ismerősöm select gold (remélem jól írtam) tápot etett a yorkijával bár az övé sok mindenre allergiás.
2019. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!