Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rá megoldás?

Van rá megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 2hónapos tacsim és kb 3hete elkezdett kihullani a szőre. Nem tünt fel azonnal de ahogy tudtam elvittem állatorvoshoz ahol azt mondták szőrtüsző atka okozza ezt. Kapott immunerősítőt (Verti DMG Oldat) meg Simparica tablettát. A doki azt momdta 2 hét múlva vigyem vissza de ez egyre rosszabb már sebes is a sok vakarózástól. Valakinek valami tipp ami már bevált? Nagyon féltem a kicsikém.

2019. júl. 14. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan van a kutya? Mit mond rá a tenyésztője? Vagy szaporítótól van? Ez immungyengeség, ami ilyen fiatalon legtöbbször rossz tartási körülmények miatt alakul ki!
2019. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtöl van akitől ismerősöm kutyája is származik. Nem hiszem hogy nálunk a rossz tartási körülmény lenne az ok semmire se sajnáljuk a pénzt ha róla van szó . Igen immun gyengeséget emlitett a doki is mert akkor szokott erőre kapni az alapjáraton “ártalmas” atka .
2019. júl. 14. 22:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat *ártalmatlan
2019. júl. 14. 22:49
 4/10 anonim ***** válasza:

A Simparica tabletta rühösségre jó, nem atkára. Atkára az immunerősítés mellett Advocate, vagy Strongold van.

Mit eszik a kiskutya?

2019. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pedigree ,Friskies az orvos ezeket javasolta. Akkor nem értem miért azt adta ha szőrtüsző atkát mondott. :/ Remélem nem rossz kaját adtam neki az orvos miatt megbízok bennük.
2019. júl. 15. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezek a tápok a legalja, legszemetebb ételek. Az összetevőket egyedül is el tudod olvasni, nem? Az csak feltűnik benne, hogy 4% állati eredetű (nem húst!) terméket tartalmaznak és tele vannak ízfokozóval és színezékkel! Persze, hogy beteg a kutyád, ha ennyire rosszul tartod, ha moslékkal eteted!
2019. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként tk-es? Csak mert egy tenyésztő nem engedi, hogy szeméttel etessék a tőle származó kölyköt!
2019. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3. mint írtam az orvos ajánlotta ezeket ugyanis direkt megkérdeztem mikor a leges legelső vizsgálatra vittem . Nyílván hitelesnek gondoltam hisz egy orvos mondta. A rossz tartás pedig nem itt kezdődik . A tenyésztő annyit mondott “heti 4alkalommal hús illtve tojás “ ami be van tartva . :) Senki sem kezdi profin de ha te igen minden elismerésem ! A közelébe se érhetek de rengeteget tájékozódok és mivel az interneten rengeteg dologról nagyon éles ellentétek alakulnak ki pl.:egy-egy étel véleményéről ezért gondoltam úgy ,hogy egy orvos ezt csak jobban tudja .
2019. júl. 15. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:

De az orvos nélkül is el tudod olvasni egy táp összetevőit, nem? A szövegértéshez még mindig elégnek kellene lennie az általános iskolának is. Vagy nem is olvastad el az összetevőket, csak megvetted és adtad a piros-zöld-rózsaszín-szivárvány tápszemeket?

És azt sem hiszem, hogy bárhol is találhattál olyan cikket a neten, ahol a Pedigree, Chappy, Darling, Friskies és egyéb legrosszabb kategóriás tápokat dicsőítették. Mellesleg az orvosok sokszor azt a tápot reklámozzák, ahonnan anyagi támogatást kapnak.

2019. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kotekedni akarok csak nem ertem hogy ha 2 honapos a kutyad akkor hogy erted azt hogy 3 hete elkezdett hullani a szore? Hisz ha 2 honapos akkor 3 hettel ezelott meg a tenyesztonel kellett volna lennie.
2019. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!