Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt és nyakörvet...

Milyen pórázt és nyakörvet használsz?

Figyelt kérdés
Esetleg több is van?

2019. júl. 16. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Sima textil póráz és klasszikus hám. Trixie márka mindkettő. Nyakörvet nem használok. A biléta a bolhanyakörvén (Kiltix) van.
2019. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Állítható méretű textil pórázt használok az egyszerű sétákhoz, túrázáshoz rugalmas pórázt (is, vagy csak azt, vagy kombinálom az állíthatóval).

Műbőr nyakörve van, azon van biléta (chip is van benne egyébként, de a biléta is lehet hasznos), az én kutyámnak nem jó a bolhanyakörv, allergiás valamelyik összetevőre, többfélét is próbáltunk, mindegyikkel volt valami baj, úgyhogy az élősködők ellen másképp védem.

A nyakörv mellett hámot is használok, mert futással is kombinálom a sétát, az meg nem jó nyakörvvel. Célzottan csak sportoláshoz, túrázáshoz pedig van egy sporthám is neki, amin van fényvisszaverő rész is, így például sötétben is jól használható (éjszakai túrán is voltunk például, ahol jó volt).

2019. júl. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyám van (vizsla + border) Mindkettőnek ugyanolyan textil fekete kiképző póráza van.

A bordernek egy Decathlonos lila szövet nyakörve van, a vizslának egy piros szintén szövet (márkát nem tudom). Ezenfelül mindkettőjüknek van egy-egy láncnyakörvük. A vizslának van egy haltija. A bordernek van még egy paracord nyakörv-póráz szettje (aliról rendeltem).

Ezenkívül van még több hámjuk. A vizslának egy musher húzóhámja futáshoz, a bordernek egy anione x hámja, szintén futáshoz, csak ő ritkán húz. Még van mindkettőjüknek egy-egy julius k9 hámjuk, erdei sétához (narancssárga és pink színűek).

Még ezenkívül vannak más pórázaink, hámjaink, nyakörvjeink, de az esetek nagy részében a fent említetteket használjuk.

2019. júl. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sima sétához van egy max. 2 méteresre állítható paracord póráz és hozzá passzoló egyszerű nyakörv, ezt én készítettem. Városi sétához, rendezvényre van egy szintén saját készítésű csinosabb masnis nyakörv is. Ezt a kettőt használom a leggyakrabban, de mivel a sima nyakörvek, pórázok a folyamatos hétköznapi használattal séták során, játék közben stb. eléggé koszolódnak, ezért ebből mindig van több szettünk (paracord, sima heveder és mintás), hogy ha az egyik mosásban van, véletlen tönkre megy, akkor legyen kéznél másik.

Úszáshoz van külön vízálló nyakörv, ezt akkor adom rá ha kutyás strandra vagy tópartra megyünk.

Az esti sétán mindig futunk, ilyenkor rugalmas futópóráz és sporthám van rajta. A jelenlegi hámunk dogtech-es, de tervben van még egy Julius K9 IDC Longwalk hám erre a célra, csak előtte mindenképp szeretnék tapasztalatokat gyűjteni, hogy vajon megéri-e az árát.

Utazáshoz van egy sima Julius K9 powerhám, ezt kutyás biztonsági övvel rögzítjük az autóban. Ezt a sétákon kevésbé szeretem használni, mert a Julius K9 reklámszöveggel ellentétben az én kutyámat sokkal egyszerűbb nyakörvvel vinni.

Kiránduláshoz van egy 10m-es tereppórázunk, illetve régen a behívást is ezzel gyakoroltuk idegen környezetben, de ezt már csak ritkán használjuk, mert erdőben túrázáshoz nem a legpraktikusabb, mindenhova beakad és hosszú póráz ide vagy oda így is úgy is a közelemben kell jönnie. Szóval nekem a kb. 2m ami még megfelelően koordinálható, ezért ahol nem lehet elengedni ott inkább a sima pórázzal viszem a túrák során is.

Kutyasulin retriver pórázt használunk, kiállításhoz pedig van külön felvezető pórázunk többféle színben is.

Szóval nekünk másfél év alatt egyébként több felesleges dolog is összegyűlt, idő kellett, amíg kitapasztaltam, hogy mi hasznosabb és mi haszontalanabb számunkra.

2019. júl. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bőr nyakörvet, belül textil béléssel (tartós, de figyelni kell, hogy ha vizes lesz, ne fülledjen be alatta). Póráznak van egy rövidebb bőr póráz (tartós, kényelmes) városi használatra, tömegközlekedésre és egy 10 méteres heveder kiránduláshoz. Utóbbi tényleg néha kényelmetlen tud lenni.
2019. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 kutyám van, el perrot halsználok. Nagyon erős, nagyon jó minőségű. Millió meg egy színben van és jól tartja a színét. Póráznak is ezt a márkát használom. Az egyik szett 5 éves, mintha új lenne, pedig intenzív használat alatt van
2019. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!