Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani jó ugatásgátló...

Tudtok ajánlani jó ugatásgátló/leszoktató nyakörvet?

Figyelt kérdés

Ki, milyen használ? Milyen vált be?

(Nem szeretnék magyarázkodni, hogy miért kell, kérlek ne offoljatok)



2019. máj. 25. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nyakörvvel nem próbálkoztam de egy alapos lefárasztas után már nincs kedve mindenért ugatni.
2019. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem olyan nehéz megtanítani a kutyát arra, hogy ne ugasson, nem értem miért egyből a kínzása jutott eszedbe.
2019. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Én tudok egyet. Az egyik vége nyakörv, a másik vége egy kiképző és összeköti őket egy póráz.
2019. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#6 azért az érdekelne, hogy hogyan zajlik egy olyan kiképzés
2019. máj. 25. 23:12
 5/12 A kérdező kommentje:
#1 nem klisékre vagyok kíváncsi, hanem nyakörvekre.
2019. máj. 25. 23:35
 6/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
73%

Én a jelző ugatásra tanítom (még folyamatban). Ennek az a lényeges, hogy a kutya 3x ugathat (ha idegen jön pl) megköszönöm neki és adom a parancsszót: elég/csitt stb. És a kutyának utána csendben kell lennie. Ezt úgy tanítottam az elején, hogy ugatott és kimondtam a vezényszót csitt! és ha egy pillanatra elhallgatott akkor jutifalat.

Összekötöttem egy kézmozdulattal a parancsot, tehát amikor kimondom a parancsot, megy a kézjel is, most már sokszor csak a kezem jelzésére is elhallgat.

Az elején, ha elkapja az ugathatnék, akkor hangosan 1x kiadod az utasítást. A kutya ha nem reagál nem baj, de lesz egy pillanatnyi szünet azonnal jutalmaz és dicsérj. Ekkor kezd el a kutya figyelni, hogy valamit jól csinált. Ha megint folytatja az ugatást, megint kiadod a parancsszót és vársz, hogy 1x legalább egy picit megakadjon és jutifalat. Egyre rövidebb lesz az idő


De nálunk az ugatás az tipikusan annak a tünete (otthon), hogy unatkozik. Ilyenkor érdemes vele játszani, tanulni vagy felkerekedni és odakinn rohangálni.

2019. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor ugat, ha nem vagyok ott, este. És nagyon idegölő. 6 hónapja próbálkozok mindenféle praktikákkal, de semmi sem válik be. Szóval ne mondja senki, hogy egyből az erőszakra gondolok...
2019. máj. 26. 14:26
 8/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
És nappal? Ha nem vagy otthon?
2019. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem ugatnak
2019. máj. 26. 15:20
 10/12 anonim ***** válasza:
#4: Szerbusz! Örülök, hogy érdeklődsz a megoldás iránt. A nyakörv úgy működik, hogy a pórázt ráakasztja a gazda, majd egy kiképző kezébe adja, aki megmutatja neki az ugatásgátló módszert. Ezután a kiképző átadja a gazda kezébe a pórázt és megkéri, hogy ismételje meg, amit mutatott neki. A kiképző a feladat után rámutat a hibákra, megmutatja újra, amit csak el tudsz képzelni. Minden-az-egyben! Még a hülyének is megéri.
2019. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!