Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik doberman kennelt...

Melyik doberman kennelt ajánljátok?

Figyelt kérdés
Lassan egy doberman kiskutyát szeretnék vásárolni. Kíváncsi lennék ti melyik elsősorban magyarországi kennelt ajánljátok ahol viszonylag nagy egyedek vannak. Az a meglátásom hogy az európai dobermanok átlagban nem olyan nagyok mint mondjuk az amerikai kenneleknél. De kivételek biztos hogy vannak, ezért gondoltam kiírom ide ezt a kérdést. :)

2019. júl. 17. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint egy dobinál nem előre mutató tenyésztés szempontjából a minél nagyobb méret, mert az óhatatlanul a gyorsaság, kecsesség és agilitás rovására megy, amik fő ismérvei voltak valaha a dobiknak.

Azt kell mondjam, hogy én mostanában a 2 végletet látom, vagy túl kicsik, vagy túl drabálisak a hazai egyedek.


A személyes preferenciáimtól függetlenül, az orosz vérvonalak elég nagy termetűek, van is itthon pár kennel aki tenyészt ilyen vonalakkal.

2019. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És esetleg kennel nevet kaphatok esetleg linket? :) megköszönném
2019. júl. 17. 18:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Ami hirtelen eszembe jut: (nem mind orosz vonal, de az összes kennelben előfordulnak nagyobb testű kutyák)

Csini Baba kennel

Natural Beads kennel

Kleopátra dobermann kennel

von Morosso kennel

Esposito kennel

2019. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Di Modello

Goodhead

Madaras-Pusztai

King of Darkness

Von Fundoklia Beauty

Von Ashanti

Di Caresi

Von Kárpátia

Dei Guardian di Rosa

Tahi Réme

Pride of Hunnoterra

Val Ti Taro

2019. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha orosz vérvonal akkor Beautiful of Lowland
2019. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azta! Hát van miből válogatni :) Köszönöm szépen a válaszokat. Körülnézek
2019. júl. 18. 12:08
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Huh... Nagyon sajnálom hogy ez az irány a fajtában, elszomorító látni hogy erre van igény, ez az ideál sokaknak. Ne haragudj nem akarlak megbántani, de a fajta iránti tiszteletemből adódóan egyszerűen nem tudok elmenni a kérdés mellett, és az előttem válaszolókkal ellentétben képtelen vagyok támogatni ezeket a "legyen minél nagyobb" törekvéseket.

Ha póni méretű kutyát akarsz, vegyél német dogot, vagy ha masszív széles kutyát akarsz, vegyél rottit vagy cane corsot.

A dobermann védjegye az elegancia, ezt igyekeznek most bizonyos tenyésztők és vásárlók együttesen romba dönteni. A fajtastandard, amelyet a fajta funkcionalitásának megfelelően hoztak létre, a felső határt kanoknál 45 kg-ban, szukáknál 35 kg-ban szabja meg. Ezzel szemben ma az a divat ha Zeuszka 10 hónaposan 50 kg. Egyre több a standarden felüli kutya, akik szerintem még a ringben sem mutatnak jól, az eredeti feladatuk ellátására pedig egyenesen képtelenek, mert lassúak, nehezek, lomhák. Nem mellesleg az ízületeket és a szívet is jobban megterheli a nagy termet, pedig így is számos betegséggel terhelt, rövid élettartamú fajtáról beszélünk. Ez lenne a cél? Semmi kecsesség, semmi könnyedség, oda az atletikus testalkat, oda a robbanékonyság, ösztönkészlet nulla? Csodaszámba menjen ha egy dobermann 8 évig él? Ha igazán szereted a fajtát, akkor olyan tenyésztőt választasz, aki az eredeti standardhez hűen ragaszkodik, az egészséget és a wesent helyezi előtérbe, és olyan kutyák kerülnek ki a kezei közül, akiket látva Herr Dobermann sem sírja el magát fent a mennyben. Ha megengedsz még egy kis személyes véleményt: amennyiben nálad az a fontos, hogy nagy és tekintélyt parancsoló legyen egy kutya, nézz szét a masztiffok vagy a keleti pásztorkutyák között. Vagy legjobb lenne ha nem küllemi szempomtok alapján választanál fajtát.

Megkérdezhetem hogy miért épp a dobermann mellett döntöttél?


Végszóként ha kenneleket kellene ajánlanom, a de la Scythát javasoltam volna első körben, nagy kár a fajtára nézve, hogy "bezárt a kiskutyabolt". A di Modello és a di Caresi almok között is lehet találni zseniálisakat egyébként. Aztán Leider van de Roedel, von Yesbe (Fandango elég széles dobi, tetszene neked de ott van benne az agilitás és a munkaösztön is), di Esposito (nem tudom mikor van esély alomra és a Cha-Cha körüli témázgatás/botrány kicsit betett nekik, de ettől függetlenül egy jó kennel dolgozó, klasszikus felépítésű kutyákkal), di Picaro, von Fundoklia Beauty (show vonal, de szép elegáns dobik és kedves a tenyésztő).

2019. júl. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Azt amúgy nem értem, hogy miért nagyobbak szerinted az amerikai dobik? Méretbeli eltérés alig van az FCI és az AKC standard között, az amerikai dobermannok pedig sokkal elegánsabbak, szárazabbak, könnyebbek. A szukák átlagban talán kicsit magasabbak de az orosz német dog mixeket nem érik utol.
2019. júl. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hmm na igen. Visszaolvasva a kérdésemet kicsit félreérthető. Bocsánatot kérek. Nem az a célom hogy minél nagyobbat, minél szélesebb tankot találjak, mert akkor valóban inkább választanék egy masztiffot vagy egy rottweilert. Fogalmazzunk inkább úgy akkor hogy..magasabbat. Talán ez jobb, egyértelműbb szó rá?
2019. júl. 19. 13:26
 10/14 A kérdező kommentje:
A kecsessége igen, nyílván maradjon meg. Csak én úgy vettem észre a mai dobik mintha mennének össze. Mintha egyre alacsonyabbak lennének. De ha rosszul látom akkor bocsánat, valószínűleg csak az én látásom ilyen selejt akkor :D Találtam egy spanyol doberman kennelt ahol viszont tényleg nagyon nagy, széles, lomha kutyákat tenyésztenek. Mintha nem is a doberman fajtáról lenne szó
2019. júl. 19. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!