Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A házőrző hirtelen nem végzi...

A házőrző hirtelen nem végzi a feladatát?

Figyelt kérdés

A közelben éveken át ugatott minden gyalogosra a rottweiler, mostanában viszont csendes lett. Állok a kerítésnél, és inkább csak néz. A kötelező oltások hiánya vagy betegség szokta így, drasztikusan megváltoztatni a kutyák addigi viselkedését,?

Sosem haverkodtam vele, nem voltam a területén, mégsem zavarja, ha az udvara határában állok.



2019. júl. 18. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Lehet betegség és öregség is. Öregségnél viszont nem szokott ilyen drasztikusan változni a helyzet. Betegségnél viszont akár pár nap alatt megváltozhat teljesen a kutya viselkedése. Az is lehet, hogy megszokta a járókelőket. Kisvárosban lakok. Van az utcámban egy kutya, aki csak akkor ugat, ha idegen ember megy az utcában. Mikor én megyek el a ház mellett arra se méltat, hogy rendesen rámnézzen. :)
2019. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Én is betegségre tippelnék, vagy valami komoly trauma érte. Az utcánkban is volt egy kerítésnél őrjöngő kutya, aki egyszer csak abbahagyta az ugatást, csak feküdt, ~2 hónapra rá pedig elpusztult. Azt mondjuk nem értettem, minek tartják szegényt, mert a kb. 15 m2-es elkerített részén kívül csak kölyök korában láttam, na meg amíg láncon tartották (amíg nem jött a "láncos" törvény, azon volt). Talán jobb neki így.
2019. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg elkezdtek neki elég fizikai mozgást biztosítani, tanítják, többet foglalkoznak vele.
2019. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs rajta ugatásgátló nyakörv?
2019. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!