Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat és morog meg...

Miért ugat és morog meg járókelőket öt hónapos lány kutyám? Hogy lehet kinevelni belőle?

Figyelt kérdés

Három hónapja fogadtuk örökbe egy menhelyről a most öt hónapos keverék, lány kutyánkat. Az anyjával és két tesójával együtt, egy szeméttelepről kerültek a menhelyre. Nem tudjuk sajnos, hogy mi történhetett ott velük, ami esetleg kiválthatja azt, hogy sétáltatás közben a mellettünk elhaladókat megmorogja és fel szeretne ugrani. Természetesen pórázzal megyünk, így most még visszafogjuk, de nyilván nem ez a tökéletes megoldás. Járunk kutyaközösségbe, minden nap kétszer. Nagyon szépen beszocializálódott a kutyák közé. Inkább megadó, embernek, kutyának is. A kutyabalhékban nem vesz részt. Első szóra visszajön. Figyel, hallgat ránk. Szeret játszani, futkosni, tök boldog. Van két cicánk is. Teljesen jól elvannak, összeszoktak. Volt már kutyánk 15 és fél évig. Ő is utálta kölyökkorában a bicikliket, illetve a futókat, vagy a lengő nadrágszárakat. De arról szépen leszokott, ahogy mostani kutyusunk is. Viszont ahogy felcsatoljuk a pórázt és jövünk hazafelé, vagy akár indulunk a sétára az összes gyalogost meg akarja közelíteni, szagolni, csak épp morogva esetleg ugatva. Legalább ötször, hatszor kell elnézést kérjünk és nyilván kellemetlen, lehet én is frászt kapnék, ha nem lennék kutyás és most még mondhatom, hogy kölyök, de hogy lehetne erről lenevelni, hogy ez később már ne forduljon elő? Nem tudom, hogy a félelmét leplezi vajon ezzel? Kíváncsi is az biztos, de nem várhatjuk el minden járókelőtől, hogy ezt szívélyesen fogadja ezt.

Van ebben valakinek tapasztalata?



2019. júl. 18. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ideiglenes kutyám, aki szintén ezt csinálta és csak pórázon, vagy szobakennelben. Nála ez félelmi agresszió volt.

Korlátozva érezte magát és ez számára veszélyt jelentett, mivel tudta, hogy ha valaki bántaná, nem tud elmenekülni.

A te kutyád agresszíven közelít ilyenkor az idegenek felé, vagy csak hisztizik, hogy nem engeded oda?

2019. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább bizonytalanság (sokszor magas védős ösztönnel párosulva). Sokkal inkább terápiázni kellene, mint visszafogni vagy tiltani!
2019. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Pont nem rég láttam egy műsort ilyen problémával, bár az felnőtt kutya volt. Úgy oldották meg, ha valakire rá mordult vagy ugatott egyből hátat fordítottak a helyzetnek és másfele mentek. Ez akkor is beválik ha húz a kutya.
2019. júl. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
75%

Minen egyes embert meg akar támadmi a kutyád ?

Nekem csak a részrgeket a csöviket és a cigányokat szokta megtámadni. Szerintem ezt azért csinálja mert meg akar tölük védeni.

2019. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!