Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát morgásról?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos körüli kiskutyám, és mostanában ha adok neki csontot akkor amikor elkezdi enni, és én hozzáérek morog rám. Eddig csak kicsit, de fokozatosan egyre agresszívben. Más ételt ha adok neki akkor nem, de ha csont is van benne , akkor nem lehet hozzá érni. Ma meg csak odamentem hozzá, miközben egy csontot rágót és elkezdet morogni. Valahogy le lehet szoktatni, hogy ne morogjon rám? Szerencsére kis termetű kutya, de nem értem mért csinálja ezt. Válaszokat előre is köszönöm.
2011. nov. 17. 15:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Hát amikor morog üss rá egyet (ne nagyot), vagy ijeszd meg.
2011. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2011. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha kistermetű, csak elbírsz vele. Odaadod a csontot, aztán el akarod venni. Ha morog, szépen felemeled a nyakánál fogva és elveszed a csontját és elteszed.
2011. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7%
Ha már egyszer odaadtad neki az ételt, az övé, minek kell piszkálni, simogatni evés közben? Nem értem.
2011. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Jók ezek a cerberosos tippek, csak semmit se használnak.


Ez már a negyedik kutyám, korábban kutyákat mentettem, tehát van némi rálátásom a viselkedésükre. De a mostanit sehogy se tudom rávenni, hogy ne féltse tőlem a csontot. Próbáltam pozitív dolgokkal (pl finomabb falat a kezembenn) negatívval (megszidtam) ,de semmi eredmény. Ezen kívül minden szempontból jó a kapcsolatunk, nem fitogtatja az erejét, nem akar főnökösködni, láb mellett jön, ha hívom még a tüzelő szukát is otthagyja, stb. De ez az egy valahogy nem megy. Beletörődtem, ha csont van nála, nem piszkálom.

2011. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%
Lehet lepontozni, kuvaszom van, sosem piszkálom evés közben, de nem is félti tőlem a kajáját, sem semmit. Morogni sem morgott rám sosem. Nem 6 hónapos kiskutya, hanem 2 éves kan 50 kg-os. A féltés lehet hogy pont attól alakul ki, hogy macerálják a kutyát evés közben. Én sem szeretem, ha evés közben zavarnak!:)
2011. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy csak engedéllyel nyúl a kutyám az ételéhez a "Tied" parancsszó után, addig ül a tányér felett ameddig nem adok engedélyt az evésre, anélkül sosem, de ha már odaadtam neki, megengedtem, hogy egyen, akkor az övé.
2011. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mi direkt úgy szoktattuk a kutyát, hogyha eszik, akkor vegye normálisnak, hogy ott vagyunk, ne féltse a kajáját. Mert mi van akkor, ha valaki véletlen megy oda, ezért már kiskorától kezdve volt, hogy belenyúltunk a szájába (tudom, nem gusztusos, de valamit valamiért...), miközben evett. Azért ne támadjon le egy 40-50 kg-os kutya... Ez nekünk bevált, nem morog, azt is elviseli akár, ha elvesszük a kajáját kísérletképpen, igaz, nem tetszik neki, de szótlanul tűri:)
2011. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
"Ha kistermetű, csak elbírsz vele. Odaadod a csontot, aztán el akarod venni. Ha morog, szépen felemeled a nyakánál fogva és elveszed a csontját és elteszed." Ehhez még hozzátéve: elkapod a grabancát és megrázod, megfekteted, mint ahogyan a domináns kanok teszik ezt kisebbekkel.Mindezt tedd meg a többi családtagod segítségével, ők is vegyék el tőle, te pedig állj készenlétben és avatkozz be a fentiek szerint. A hatodik hónap, az pont az ivarérés, a serdülés kezdete. Ilyenkor próbál a kutya falkavezérré válni. Veszélyes időszak ez, főleg, ha kisgyerek is van a családban.
2011. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem azon múlik, hogy maceráljuk-e evés közben vagy nem!

Ez alapvető dolog, hogy a kutya engedje, hogy a szájához nyúljak evés közben. Bármi baj előfordulhat, szájba vehet üvegcserepet, mérget, a kedvenc cipődet, és akkor ne tudd elvenni tőle, mert morog? Kapjon oda egy gyereknek, mert rosszkor simogatja meg? Az ég szerelmére, innen már csak egy lépés az, hogy ne nyaggassuk szegénykét a behívással, hadd szaladgáljon féktelenül és szabadon.


Én se szoktam szíre-szóra a kutyám tányérjába nyúlni, de ha pl. el akarom tőle venni a csontot, szó nélkül odaadja. Egyszer kapott vissza a kezemre 8 hetes korában a "zsákmánya" védelmében. Sose ütöttem meg se azelőtt, se azután, de akkor kapott egy nyaklevest, nem nagyot, de azonnal, és láss csudát, egy életre megtanulta.


Tehát: vagy üss oda egy figyelmeztetőt, vagy ragadd grabancon és csapd földhöz, ne durván, de határozottan, hogy ne tudjon felkelni, és szólj rá erélyesen. Ha odaadja a csontot, dicsérd meg és add neki vissza. Próbálgatja a szárnyait, 6 hónaposan még nem késő lerendezni. Fontos, hogy ennek a végére járj, mert lehet, hogy mire észbe kapsz, az állatorvosnál se hagyja magát megfogni.


És fő a következetesség. Olyan ne legyen, hogy neked odaadja a zsákmányt, de a családod tagjainak nem.

2011. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!