Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lovat nemrégiben a tanyánkra a párommal, egy közeli lovardából hoztuk el. Nos elkezdtem vele kijárni terepre, a közelbe. Sosem mentünk nagy köröket, igyekeztem először megismertetni vele az útvonalat, ám ez olykor kevésnek bizonyult, ugyanis van egy szokása, amiben nem vagyok biztos hogy szokás. Ha valami kockázatos vagy fél kicsit is valamitől, bármi is legyen mert sosem látom amit Ő, akkor egyszerűen felszegi a fejét, megtorpan, semmire nem reagál majd egyszer csak vissza fordul. Abban azesetben hajlandó tovább haladni, ha leszállok és átvezetem az említett sazkaszon, amitől fél.

Ez a ló többnyire karámban, kicsi legelőn és a bokszában élt az elmúlt években, nem tudom ez száámít e.

Gyakran eljátsza, ismert útszakaszokon is. Semmiképpen nem akarok helytelenül cselekedni, mi lehet a megoldás hogy megszüntessem benne ezt a tartást a házak, ugató kutyák és mindentől?

Az első biztosan a türelem, amit gyakorolni kell felé, de esetleg van bármi trükk?



2019. aug. 11. 16:00
 1/4 LovasHun válasza:
18%

Nos szerintem, lehet hogy valami rossz emléke vagy ilyesmi lehet. Félhet valamitől, de ha te vezeted, akkor már annyira nem fél, mert tudja, hogy te vigyázol rá. 😋🐎

Lehet, hogy segítettem, lehet hogy nem, de ez csak az én véleményem.

2019. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, számára ismeretlen helyzetre reagál így (valószínűleg nem sokat látott a világból). Ha lehet, játsszatok otthon, zacskó, ponyva, valaki vödröt püföl, és legyél vele, amíg meg nem nyugszik, tudja azt, hogy melletted biztonságban van. Ha kint megtorpan, simogasd, biztasd, ha le kell szállni, menjetek oda a rettenetes valamihez, jól nézze meg, hogy nem fogja senki megenni. Rengeteget segítene, ha valaki menne előtettek lóval (lehetőleg valami terepbiztossal), egymástól nagyon sokat lesnek el. Ha az előtte lévő nyugodt, ő is kisimultabb lesz. Ha nincs másik ló, az is megteszi, ha kézen sétáltok, vagy megy veletek valaki lábon. Ütni, rugdalni nem ajánlom, így is kicsit begazol az új dolgoktól, ha ehhez még rossz élmény is társul, inába száll a bátorsága (normál csizmasegítség természetesen kell, hogy szólj neki, hogy te biztonságosnak ítéled a helyzetet, mehettek).
2019. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem sokat járt terepen vagy nagyon régen,esetleg rossz emlékek lehetnek. Mindig mutasd meg neki az ijesztő valamit, ha elment mellette jutalmazd meg. Egy lovaglótárs mindenképp jó lenne, mert tényleg sokat növel a bátorságán. Illetve azt is el kell érni, hogy ne csak földről bízzon benned.
2019. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos információt! Ma neki is látok hasznosítani Őket, viszont azt nem tudom, hogy hogyan lehetne kialakítani a bizalmat nyeregből is. Esetleg a Parellizés erre gyógymód lehetne?

Lett volna egy lovas aki kijött volna velem rendszeresen, de azthiszem nem élvezte a legutóbbi együtt töltött időt.:/ nem keres azóta sem. Egyenlőre egyedül kell megoldjam. Lehetőségeim szerint keresek mást!:)

2019. aug. 12. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!