Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lépés, ügetés, vágta indítása?...

Lépés, ügetés, vágta indítása? Helyből (amikor all a ló) hogy kell ügetés indítani?

Figyelt kérdés

Most kezdtem ÚJRA lovagolni. 2 éves kihagyassal. Én így tudom:

LÉPÉS: csizma szoritas, elengedes

ÜGETÉS: (nem mint a hülye) de erosebben szorít enged

Segítenetek?


2019. aug. 31. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Képzeld el azt, hogy neked kéne állni, és a hátad mögül valaki meglökne, hogy indulj el. Ha finoman lök, akkor lassan, ha erősebben lök, gyorsabban indulsz el. Nem mindig egyszerű megértetni a lóval, hogy mit szeretnél, mert csak a testnyelvre lehet hagyatkozni. De jól sejted, erősebb segítséggel jobban megindul, akár egy-két lendületes lépés is belefér az ügetés előtt, de akkor meg annyi, hogy nem szabad magára hagyni, hanem jelezni kell neki, hogy ez még nem elég. Szokás kérdése is egyébként, mert pl a díjlovaknak az állj, köszönés utáni csizmánál eszükbe sem jut, hogy sétálni kéne, mert mindig ügetést kérnek tőlük (nagydíjban esetleg vágtát, de ott, mint a rendes ügetésből való beugratásnál a külső csizma hátrébb van, úgyhogy eltéveszteni sem tudják).
2019. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!