Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom, hogy a ló...

Honnan tudom, hogy a ló szájába való a zabla?

Figyelt kérdés

Akarom mondani, a megfelelő méret milyen? Mettől meddig kell nézzem?

Vettem egy pálcás zablát, 14es. Fél fél centire ellóg a szájszeglettől, ám a kirpóbálás után úgy tűnt mégis jó.

A 13as zabla is járt a ló szájában, egy 3karikás pessoa jellegű zabla, ám az kidörzsölte az első használat után. Mit rontottam el? Többet nem akarok próbálkozni ha az a lovamnak rossz. Mert hát tuuti szenved a szarakodásom miatt.

A helyes beállítást tudom, de a méretben elbizonytalanodtam a kidörzsölés miatt.



2019. szept. 10. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon picit ki is kell lógjon a szájzugnál, nem szabad nagyon paszentosan rakni, mert ahogy a zabla meg a karika kapcsolódik, becsípheti a szája szélét. 14-es lesz neki jó. Olyan, mint az óraszíj a kezeden, pedig ott is max 1 cm a két luk közti távolság...
2019. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi úgy tanultuk az idősebbektől hogy szokásosan felkantározod a lovat, majd a szája széle és a zablakarika közé beteszed egy ujjad. Ha befér akkor pont elég hosszú a zabla szájrésze. Ha van még több hely akkor túl nagy, ha mem fér be az ujjad akkor kicsi.

Egyébként sokmindentől függ hogy jó-e a zabla, nem csak a szájrész méretétől :)

(A leírásod alapján szerintem a 14-es lesz a jó. Egyébként is inkább nagyobb legyen, mint kisebb.)

2019. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek a segítséget!^%
2019. szept. 23. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!