Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakorlatot csináljak,...

Milyen gyakorlatot csináljak, hogy a lovam elengedett legyen és támaszkodjon? Ez zabla nélküli kantárral is elérhető?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kb. még lesz eredménye? :) Amikor lovagolok nagyon felemeli a fejét és kifele is szokott nézni. Az miért van?

2019. aug. 29. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor inkább fordított sorrendben válaszolok :)

Mert nem támaszkodik, nem érdekli/nincs rá hatással a zabla (illetve az orrszíj a ti esetekben).

5-6 alkalom után már rá kéne éreznetek, de ez is, mint minden, folyamatos gyakorlást és fejlesztést kíván.

Sok-sok átmenet, minél több ívet kérő gyakorlat: kör, kiskör, 1-2-3 ívű kígyóvonalak, 3 ívű kígyóvonalban akár kiskör a fal mellett az ívben, körben válts... Külső szár megtart, belső mozgatgat centiket, ívben külső szár, külső csizma tolja az ívet, nem a belsőt húzod, nem kocsiló az! Hetente 2-3 alkalommal menjen futószáron, jól felrakott kikötőszárakkal (nem behúzod a fejét, de nem is lötyög rajta a cucc), tarkónál átvitt futószárral, ha bámészkodik, picit mozdít, hogy most rád figyeljen, meg a feladatra. Itt is, akár körönként átmenetek, hogy a hátát is használja, ne csak a lábait.

Igen, ez nem attól függ, hogy van-e zabla a szájában, hanem attól, hogy mit és hogyan kérsz, ő erre mit és hogyan reagál, illetve, hogy képesek vagytok-e összehangban dolgozni és egymásra figyelni.


És ne várj azonnali eredményt, ezt meg kell szoknotok mind a kettőtöknek! Neked a segítség helyes adását, neki meg azt, hogy mire hogyan kell reagálnia.

2019. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy, ahogyan leírta az előttem lévő!
2019. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szoktam ezeket gyakorolni, de sajnos nincs eredmény... :( és nem tudom mit csinálok rosszul
2019. aug. 29. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hívj házhoz egy edzőt, mert lehet valamit rosszul csinálsz vagy nem pontosan. Először is ki kell zárni az egészségügyi okokat, pl fogak, ajkak, nyelv bántalma. A lekötött futószárazás jó hátizom erősítő, ott is előre és lefelé menjen. Felszerelést is át kell nézni, hogy kényelmes legyen a lónak, pl egy rosszul illeszkedő nyereg nem biztos, hogy feltöri, de okozhat olyan fájdalmat, ami miatt nem tudja elengedni magát.

Ha ezek közül minden ok, akkor jöhet a lovaglástechnikai része. Hogy kezeled a zablát, testsúlyodat. Átmozgatod a zablát, közben aktívan hajtod csizmával. Íveket lovagolsz, hajlításokat. Ehhez kéne egy edző, aki kívülről lát és segít, mert így látatlanba nehéz megmondani min kell változtatni. Mostanában lovagolok egy lovat, sokan félnek tőle, mert ha megindul megy, mint a tatár, viszont szépen meg lehet állítani. Na most a kancus sebessége miatt általában teleaggatják mindenféle segégszárral, ami tök fölösleges neki. Azzal szépen kereken megy, de nélküle szét van esve. Minden nélkül lovagolok egyszerű csikózablával. Az első vágta után kezdi keresni a támaszkodást, addig látszik, hogy próbálkozik, de utána kezd felengedni szóval felülés után jó 20 perccel tudok vele érdemileg dolgozni.

2019. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos a környéken egy db edző sincs, ezért vagyok bajban. De köszönöm a segítséget :) próbálkozok
2019. aug. 30. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!