Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan maradjak a lovon ilyen...

Hogyan maradjak a lovon ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve lovagolok bár bizonyos okok miatt én az utóbbi kb 4 évet nevezném igazán lovaglásnak...Mostanság egy 5 éves kancát lovagolok aki hajlamos “játszadozni” , ugrálni. A legtöbbször ki tudom ülni a probálkozásait de van egy amikor szinte mindig sikerül lerepítenie. Szerencsére ez csak néha fordul elő de ilyenkor elég kellemetlen...Ez pedig nem más mint mikor galoppozunk( méghozzá rendesen tud menni a kis drága ) és egyszer csak meglát valamit vagy megijed vagy nem is tudom és hirtelen satufék és kifordul oldalra. Ezzel a helyzettel egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Valami tipp esetleg hogy mit tudnék csinálni?

2019. nov. 1. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális viselkedés egy lónál. Főleg ha iskolaló. Kérd meg az edződ ( ha van ) hogy átülhess egy másik lóra.
2019. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy 5 éves a ló, a kérdés az, hogy mikortól lett belovagolva és milyen szinten? Mert a leírásod alapján itt lehet a probléma. Én rendszeresen jártam terepre, a kb. 10 lóból majdnem mindegyiken ültem és nagyon ritkán estem le. Onnantól fordult a kocka, amikor egy még szinte belovagolatlan kancára ültettek, no, akkor háromszor repültem le egymás után. Mondd meg az oktatódnak, hogy nem érzed magad eléggé magabiztosnak ehhez a lóhoz, lovagolja egyelőre egy profibb lovas.
2019. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy kicsit férleérthetően fogalmaztam. Én imádom ezt a lovat és ez a fajta esés nem csak erre a lóra vonatkozott. Róla talán kétszer estem le így. Volt egy másik ló akit párszor lovagoltam na róla minden egyes alkalommal de azt nem is lovagoltam tovább. Nem szeretném leváltani a lovat, a kérdés arra vonatkozott hogy van e valami “taltika” ami talán segít. ( persze lehet hogy nincs csak a rutin )
2019. nov. 1. 20:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként én is nagyon rég estem utóljára ezelőtt csak ma sikerult esnem egyet és ezért gondoltam megkérdezem
2019. nov. 1. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki esik, aki lovagol, ezt bele kell kalkulálni. A váratlan megugrásokat, bakolásokat nehéz kivédeni, de gyakorlással nagyobb rutinra tehetsz szert. Ami nálam használt ilyen esetekben: "lenn a kéz!" és combbal szorítani.
2019. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A kengyelbe lenyomott sarokkal jól tápaszkodj bele előrefelé.

2. Ne ess előre, maradj hátul.

2019. nov. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Mindig legyen hátul a vállad.

2019. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!