Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak diák vagy ne? Volt...

Maradjak diák vagy ne? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemi hallgató vagyok, decemberben fogok államvizsgázni, mert sajnos úgy alakult hogy csúszok egy félévet. A TO-n úgy tájékoztattak, hogy ha igénylem a diákom, azaz kapok matricát, lesz kedvezményem, stb, akkor 30 ezer forintot be kell fizetni. Ha nem tartok rá igényt, akkor ingyenes az államvizsga.


Na most, én amíg nem megyek államvizsgázni, szeretnék dolgozni menni. Csak nem tudom hogy diákmunkát csináljak, vagy pályakezdőként normális munkát? Környezetgazdálkodási agrármérnőknek tanulok, a féléves gyakorlatomat talaj- és növényvédelmi hivatalban töltöttem, ott laboroztam, adminisztrációs feladatokat végeztem meg ilyenek, szóval ezeken a területeken otthonosan mozgok.


Nem tudom ez fontos szempont-e, de elég sokat utazok, vonatoznom kell ha az egyetemre akarok menni +busz bérlet.

Ismerősöm mondta, hogy ha elmegyek a munkanélkülire, ott segítenek munkát találni. Viszont egy másik ismerősöm azt mondta inkább maradjak diák, mert mivel jelenleg az érettségi a legmagasabb iskolai képzettségem, max gyárba mehetnék, futószalag mellé, sz_ré-h_gyé, ami tán el is menne gyorsan hogy nincs diák kedvezményem... Szóval tényleg nem tudom :S


2014. ápr. 23. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Nézz körül és aszerint dönts, hogy mit találsz. Lehet, hogy találsz a szakmádban olyan kezdő pozíciót, amire tudsz jelentkezni, de ha csak gyakornoki van, az sem baj, hiszen egyrészt tapasztalatot szerzel, másrészt sokszor megtartják a gyakornokokat.
2014. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!