Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megéri ilyen helyzetben...

Megéri ilyen helyzetben iskolát váltani vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben kezdtem a gimnáziumot.Az iskola kezdés elején nem voltam túlságosan nyitott, mivel nem akartam az osztályban senkivel úgy igazából,jóban lenni úgy véltem jók nekem a régi barátaim is,csendesebb maradtam.Így elég gyéren sikerült beilleszkednem.Elfogadtak és vannak barátaim is,csak ottani személyiségemben pótolhatónak érzem magam.Ezzel úgy mond nagyobb baj nem lenne,csak úgy vettem észre hogy romlott az egészségem(pl.napiszinten gyomorgörcs) illetve mentálisan is sokat csorbult személyiségem.Ráadásul még a tanulásban is jelentkeznek a problémák pl: órán nem jelentkezek nem figyelek nem osztom meg gondolataimat stb...Akár hányszor akarok ezen változtatni amint belépek az iskolaépületébe,rám tapad ez a tásradalmi szerepkör.Mikor felhoztam az iskola váltással kapcsolatban dolgokat szüleim (természetesen) nem voltak túlzottan egyetértők mivel ez egy nagyon jó iskola,(nincs ehez hasonló iskola a környéken ide bejutnom se volt egyszerű).A helyzet tehát:Maradjak ebben az iskolában ami viszonylag biztosabb jövőt tud szolgáltatni és tűrjem a rám mért mellékhatásait vagy váltsak?(Tisztába vagyok abban hogy 100%-ig a kialakúlt helyzetért én vagyok a felelős)

2015. febr. 24. 18:16
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyesírási,vessző hibákért elnézést.
2015. febr. 24. 18:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyi alapján én teljesen butaságnak tartanám az iskolaváltás gondolatát is. Ha jól értem most vagy 9.-es..rengeteget fog még változni mindenki,így a kapcsolatok is sokat fognak változni. Fölösleges iskolát váltanod azért,mert nem te lettél a legnépszerűbb. Egyáltalán nem késő még nyitni a többiek felé.

Légy vidám,mosolygós és kezdeményezz a többiek felé- ők nem fognak feléd,hisz teljesen másnak ismernek-. Ahogy egyre több mindenkivel leszel jóba úgy fog változni az egész. Érezd jól magad a suliba,főleg most. Én most vagyok végzős és már most hiányzik az egész :) Nagyon jó évek voltak ezek,ne hagyd,hogy ilyesmik befolyásolják. Ha már 1-2 barátod van az osztályban,már akkor nincs baj.


Van egy osztálytársam akinek kb a nevét nem tudtam két évig,mert meg se szólalt,ha nyitni próbáltam felé visszahúzódott ezért rá is hagytam. Most így 4. évre akkora fordulatot vett,hihetetlen. Folyamatosan csacsog,pletykál, nevetgél. Lett egy barátja és valahogy megnyílt a világ felé. Év elején oda állt elém és azt mondta "Szia,beszélhetnénk?Egy-két dolgot elszeretnék mondani" Meg is lepődtem,hogy mit akar,és elmesélte miért volt ilyen 3 éven át és változtatni akar. Csak azért mondom ezt el,mert 3 év alatt már bőven kialakul egy kép a másikról és még ilyenkor se volt késő neki változtatni,akkor neked ezzel a pár hónap eltetével végképp nem késtél el :)


Amúgy a lánynak elég nagy önbizalomhiánya volt,de nyáron szépen lebarnult,megnőtt a haja,elment fodrászhoz,körmöshöz meg kicsit kinőiesedett(nem volt melle,ami nagyon zavarta) és máris megnőtt az önbizalma és képes volt nyitni.


Szóval hajrá!! :)

2015. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Maradj! A lényeg hogy nem szekálnak, nincsenek "ellenségeid", és még néhány barátod is van. Ez még sokat alakulhat, simán lehet, hogy egy májusi osztálykiránduláson valakivel nagyon jó kapcsolatot fogsz kialakítani, vagy bekerülsz egy másik baráti körbe. Én most vagyok végzős, 12.-es, és az elmúlt 4 évben rengeteget változtak az osztályon belüli szerepek, sok barátság csak 10.-ben vagy 11.-ben kötődött.


És ha most elmennél másik suliba, akkor egy már összeszokott közösségbe érkeznél, ott szerintem rosszabbul éreznéd magad.

2015. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most helyben váltsál iskolát.
2015. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!