Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meggyogyulhat a kolikából? L

Meggyogyulhat a kolikából? L

Figyelt kérdés

Egy istalloban dolgozok lovaszkent ahol tartom a lovamat is.

Tegnap delelott hivott kollegam hogy a lovam lent fekszik a karamban a foldon es fel-le fekszik. Azonnal lementem megneztem lent fekudt, nem tudott felkelni, noszogattam felfele egyszer felallt probaltam vezetni de arebb ment es lefekudt.. azonnal hivtam a dokit, lejott kollegam felnoszogattuk a foldrol aztan felsetaltam vele az istalloba, kozben megerkezett a doki. Ellatta gyogyszerekkel venasan minden.. betettuk egy allasba ne tudjon lefekudni de folyton a hasat nezegeti, probal lefekudni, nekidol a valasztofalnak.. mar pisilt is. Szenat alig akarja megenni, igazabol orulok ha eszik fel vellanyit. Nagyon erolkodik kaki miatt, neha neha jon 1-2 bogyo.. inni nem hajlando enni se nagyon. Kakilni egyatalan nem.. csak azt a par bogyot..orvos szerint durva kolika belcsavarodassal..

Kerlek!! Oszinten mondjatok meg a leirtak szerint, meggyogyul vagy el fog pusztulni ? 😢😢

Van esely a felépulesre?


2019. nov. 29. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lovamat ilyen tünetekkel azonnal vittük állatkórházba, ott 2 napig csak mozgatták, hátha segít. Aztán műtéttel mentették meg, magától nem valószínű, hogy helyrerázódnak a belei.
2019. nov. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott az orvos, nem kell műteni? A bélcsavar nem fog magától megszűnni.
2019. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
MOZGATNI! Nem hiszem el, hogy a doki ne mondta volna, vagy nincs más lóhoz értő ember? Kólikás lóval volt, hogy egész éjszakán át sétáltunk, kicsit ügettettük is. Ha súlyos kólika, akkor utánfutóra vele és irány a klinika,viszont arra készülj nem lesz olcsó mulatság és így se biztos hogy túléli. Szóval igen elpusztulhat.
2019. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tegnap egesz delutan mozgattam, szoval nem kell tamadni.. tobb oran at csak setaltunk!

Azt mondta doki hogy nem kell mutteni. Tudom am hogy ilyen 300.000 ft korul megy egy mutet.

Most neztem, mar eszik, tragyazott is, tobbet mint tegnap. Inni ivott ejszaka mert bekeszitettem neki 2 vodor vizet. Most jelenleg fingik es fosik sokat. Azt mondta doki ha nem szunik a fosas akkor holnap jon antibiotikummal.

2019. nov. 29. 09:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de olvasd vissza a kérdésedet, egy szóval nem írtad, hogy mozgatva volt, csak hogy felkeltettétek és állásba raktátok.

Akkor a nehezén túl vagytok. Esetleg gondolkodj el az okokon, hogy mitől lehetett, bár tudom, hogy kb bármi okozhatja, de a továbbiakban segítség lehet mire figyeljetek.

2019. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem irtam, mert kihagytam belole. Halistennek teljesen jol van, kemenyet kakil is mar, eszik, iszik rendesen!!meg van az ok ami okozta. Doki azt alapitotta meg hogy a zoldtol.. legelon olyat beehetett amit nem tudott feldolgozni ott belul..
2019. nov. 30. 09:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
“Durva bélcsavarodás”-sal minimum kórházba kellett volna vinni. Szerintem legközelebb másik orvost hívjatok hozzá.
2019. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor ugy ertem hogy durvabb.

Egyebkent meggyogyult halistennek teljesen!! Ujra egeszseges :) még idoben eszrevettem es hivtam hozza a dokit.

2019. dec. 3. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen kolika. Nem mindig jó, ha mozgatva van és néha jobb feküdni hagyni (nyilván nem túl sokaig). Ha kolikazik egy ló nem etetjük! Minél előbb kell orvos, aki megállapítja mi is a helyzet. Vizet sem adunk neki túl sokat, csak kortyolgatva hogy ne száradjon ki. Nem támadni akarlak de Lovászoknak ezt nem mondjak el? Nem vagyok Lovász tehát én ezt nem tudom. Itt részletesebben is tudsz rola olvasni, ha maskor előfordulna: [link]
2019. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat félre irtam. 9-es vagyok. Ha le akar feküdni akkor hagyd lefeküdni, ne eroltesd hogy álljon fel. Lehet hemperegni akar, amit nem jó dolog ugye megakadályozni ilyenkor :) A mozgatás meg ugye alap.
2019. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!