Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanulok meg jobban...

Hogyan tanulok meg jobban lovagolni?

Figyelt kérdés
A lovardában ahová járok 10 alkalmon voltam és csak voltige oltunk feltérdeltem stb. és futószáron nyereg nélkül.A nővérem viszont úgy tanult lovagolni hogy 1 alkalommal nyereg+futószár utána meg terepen egyedül. szerintetek melyik módszerrel tanulok meg jobban lovagolni?
2010. júl. 20. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

az elsővel szerintem.

Terepen nagyon sok baj történhet. Fokozatosan kell haladni

2010. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az első módszerrel. Így kialakul a megfelelő ülésbiztonságod, és mindent megtanulsz. Én nagyon kényes vagyok a lovas ülésére, a szinte láthatatlan segítségekre, és ezt bizony csak így lehet megtanulni.
2010. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és nekem a barátnőm azt mondat hogy ezt a futószárazást min.20 alkalommal kell csinálni. csak nagyon drága kell ennyi alkalom?
2010. júl. 20. 20:46
 4/15 anonim ***** válasza:
ház szerintem az utóbbival bár mindenképpen felügyelettel. Én is úgy kezdtem nagylovon hogy futószár, meg lovaglónégyszög de nagyon lassan haladtam, aztán egy nyáron barátnőmmel minden nap 2 órára 1 héten keresztül mentünk lovagolni. Ott nem szarakodtak, kaptunk egy vezetőt lovat, aztán hajrá. A többiek már viszonylag jó lovasok voltak csak én voltam kezdő, és igaz hogy mikor először vágtáztunk terepen majd összeszartam magamat annyira féltem, meg meg sem bírtam mozdulni a nyeregben csak szorítottam a nyeregkápát mint a hülye, de a hét végére tökéletesen belejöttem még az ügetés ritmusát is elkaptam pedig az addig sohasem ment. Hozzáteszem egyedül nem vállalkoztam volna rá, mert bizony többször is sikerült lerepülnöm a lóról, de nekem nagyon bevált ez az egyből a mély vízbe módszer. Utána már, tudtam finomítani a technikámon.
2010. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a nővérem profi lovas lehetett volna csak tönkrement a térde=(
2010. júl. 20. 20:48
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem ez a mélyvízbe fejes módszer a legrosszabb. Szerezhetsz egy olyan élményt, hogy többet lóra se akarsz ülni. VAgy úgy esel le, hogy deréktól lefele megbénulsz. Nem játék ez.
2010. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp az első, de én pl. szinte csak terepen lovagoltam. Persze a vezető meg is mondta, hogy ez nem lovaglás tudás, csak utazás a lovon. Mindenesetre valóban kezdőkkel is sokszor már első túrán vágtáztunk és hegyet másztunk.
2010. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az is fejlövést érdemel, aki 1 óra után kiviszi terepre a kezdő lovast. Többet oda be ne tegye a lábát tesód!!!


Futószáron szoktak tanítani, ha jól akarsz lovagolni, akkor sokáig. Ha csak hobbi szinten, akkor nyilván mehet szabadon is az ember 10-20 óra után, persze képeségitől függően. De nem terepen, ahhoz már biztosan kell tudni lovagolni, minimum elvárás, hogy ne essen le, ha megugrik a ló, márpedig azt csak gyakorlással lehet elérni.

2010. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez első módszer nagyon jó. Remek ülésbiztonságra tehetsz szert, ez az alapja annak, hogy utána helyes szár és lábsegítségeket adj a későbbiekben és hogy jó lovas legyél. Igaz nem a legolcsóbb megoldás, de mindenképpen eredményes.

A második módszer nagyon felelőtlen, iszonyatosan nagyot lehet bukni, 0 biztos üléssel nem biztos, hogy megtudja fogni a lovat, ha elragadja, vagy sarokkal fog kapaszkodni, tépni a ló száját, mert a szárba kapaszkodik... még belegondolni is rossz....:S

2010. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20:55 vagyok. Annak ellenére, hogy én is az első módszert tartom megfelelőnek, megjegyzem hogy én kb. 3 évig jártam arra bizonyos helyre tereplovaglásra és ez alatt nem láttam és tapasztaltam komolyabb balesetet. A vezető pontosan tudja, ki alá melyik lovat adja.
2010. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!