Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek, hogy rosszul tanulok...

Félek, hogy rosszul tanulok meg lovagolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szóval anyukám nem nagyon támogatja, hogy lovagolni tanuljak, illetve a közelben lovarda sincs. A barátnőmmel rájöttünk, hogy ha 2,5 kilométert kibicajozunk a város felé, és lekanyarodunk egy mellékútra, ott van egy ember, aki tart lovakat. Hozzá szoktunk járni, segítünk az istállómunkákban, és cserébe lovagolhatunk. Először lépésben vezetett minket, másodszorra, mi mehettünk lépésben, hogy megtanuljuk úgy irányítani a lovat, hogy értsen minket, illetve ne okozzunk fájdalmat. Harmadik alkalommal tanügettünk. Még nem megy tökéletesen, de azért haladok, néha egészen kényelmes, és úgy érzem el találom az ütemet :) Igazából nem tudom, hogy jó-e a sorrend, ahogy tanulunk, szóval, hogy már második alkalommal szabadon lépegettünk, vagy hogy a tanügetéssel kezdtük, és utána majd a könnyű. De leginkább attól félek, hogy rosszul tanulom meg. Rossz tartás, lábállás akármi. Persze a bácsi magyaráz nekünk, meg minden, de hát ő akkor sem hivatásos lovasoktató :) Ne hogy azt higyjétek, én nagyon örülök, hogy enged lovagolni, csak félek a fenti okok miatt.
2011. szept. 19. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia

én csak a saját esetemet tudom elmondani. Amikor legelőször voltam lovagolni már akkor is nekem kellett irányítani a lovat és így ment minden alkalommal az ügetésig. Na ott megállt a tudomány nem haladtunk a vágtáig. Majd szüneteltettem a lovaglást de nemrég újra kezdtem lovagolni egy rendes lovardában rendes oktatókkal. Hát az a különbség amit érzékeltem az leírhatatlan szinte..

Itt közölték velem, hogy magabiztosan ülök a lovon, látszik, hogy lovagoltam már de nem megy még valami jól. (Mindez 2 év lovaglás után) Itt megtanítottak helyesen irányítani a lovat, lovardai alakzatokra és sok más jó dologra, amitől már úgy érzem, hogy én irányítom a lovat és nem ő engem!

Ezek után én bánom, hogy nem egy jó lovardában kezdtem lovagolni és azt is, hogy nem ültem az első órákon futószáron!

Azt tudom neked mondani, hogy ha elég az a lovastudás, hogy elmenj ide-oda bóklászni a lóval, az alapokat tudjad akkor nem feltétlen rossz, hogy így tanulsz lovagolni, de sosem tudhatod mikor kerülsz más helyre, kapsz más lovat akivel így meg fogy gyűlni a bajod! :)

2011. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az elfelejtettem leírni, hogy az ügetés, már futószáras :)


Első köszi a válaszod. Én is nagyon szívesen tanulnék lovardában, talán ha úgy hozza a Sors :)

2011. szept. 19. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Megértem az aggódásod, de nyugi. Lehet, hogy a bácsi nem edzői szintű órákat fog tartani, de ez is jó kezdésnek, hogy lóháton lehetsz, léphetsz, ügethetsz, később vágtázhatsz. Természetesen lehetnek olyan dolgok, amiket a bácsi nem mondd el, vagy nem vesz észre, és ennek következtében alakulhatnak kis rossz berögződéseid, de szerintem amíg nincs lehetőséged lovardának minősített, lovasoktatói, edzői engedéllyel rendelkező helyre menni, ez is bőven elég. :)

Hajrá

2011. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

A hétvégén ha megyek lehet megkérem a barátnőmet, hogy csináljon egy videót a lovaglásomról, és megpróbálom feltölteni. Csak az a gond, hogy a telómhoz elvesztettem az USB-kábelt :( Na mindegy. Majd megoldom valahogy :)

2011. szept. 19. 18:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várjuk, jó lovaglást! :)
2011. szept. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha szeretnétek, írjatok privátot, oda küldhettek nekem korlátlan számú videót, meg fogom nézni, és mindig írni fogom, hogy mire figyeljetek. :) bár nem olyan, mintha ott állnék, mikor lovagoltok, de a semminél jobb. én sem vagyok profi, de tanítottam már kezdőket, akik most versenyeznek...
2011. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 x) ***** válasza:
100%

Akkor még gyorsan hozzáfűznék egy saját tapasztalatot. :) nagybátyám kb 12 éve tart lovakat. Ahogy lovagol az valami szörnyűségesen rossz technikailag :D de ennek ellenére még sosem találkoztam nála jobb lovassal. Olyan összhang van közte meg a lovai között ami mindig elkápráztat, imádják egymást. És ez a lényege a lovaglásnak, nem pedig az hogy milyen szépen ülsz a lovon (persze azért fontos hogy valamilyen szinten jó legyen a technikád)

Szóval perpillanat élvezd a lovaglást és szokd a lovak jelenlétét. Szerintem nem rossz a módszer ahogy tanít az emberke :)

2011. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadónak csak annyit, hogy mintha magamat olvasnám. Nagyapám szintén nem profi lovas, de mégis azt kell mondjam, hogy a lovai sokkal együttműködőbbek, mint ha valaki profi ülne rajtuk.

A kérdezőnek meg annyit, hogy ha profi lovas akarsz lenni, akkor menj egy lovardába. Örülhetsz, hogy a bácsi megengedte, hogy nála lovagoljatok.

2011. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Örülök is, kérlek ne érts félre. :)
2011. szept. 20. 19:01
 10/11 anonim válasza:
Menj el egy lovardába ott megtanulsz!
2011. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!