Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet ledolgozni a ló...

Hogyan lehet ledolgozni a ló hasát?

Figyelt kérdés
Tehát úgy vettem észre, hogy megnőtt a hasa, viszont mondjuk a combja nem dagadt meg ilyesmi csak a hasa lóg. Ötletek? Edzésterv? Valami feladat ami beválhat nála? Lehetséges hogy a tél folyamán felszedett pár kilót de a rendszeres mozgatással le fog menni tavasszal? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!
2020. ápr. 1. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek a lovakhoz, de szerintem ha sokat lesz kint, lemegy majd a hasa. Esetleg kevesebb kaja, bár valószínű ahogy jön be a jobb idő, ezt majd úgyis beszabályozza önmaga. Csak ugye télen mi is többet eszünk, nyáron pedig több folyadék megy le, ezáltal kevésbé leszünk éhes, meg ugye plusz energia sem kell annyira, mert sok D-vitaminhoz jutunk. Szerintem az àllatoknál sem nagyon működik másként.
2020. ápr. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet vemhes akkor széna hasa van. Rengeteg szénát zabál ezekszeribt amit úgy tudsz csökkenteni ha rendszeresen dolgozol vele és adsz mellé megfelelő mennyiségű szemes takarmányt.
2020. ápr. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet vemhes vagy ha erre semmi esély akkor csak hízott picit. Le fog menni a nyárra, főleg ha dolgozol vele.

Egyébként, ha szépen hátból dolgozik aktivizálódnak a hasizmok. Úgyhogy lovagold sokat mélyre, cavalettizzetek vagy menjetek terepre. Ezek egyébként is hasznos dolgok :)


(Attól hogy elkezded szemessel tömni csak még zsírosabb lesz.)

2020. ápr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Vemhes biztosan nem lehet, és igen valószínű hogy szénahasa van😀 terepre is sokat járok vele, és ha pályán vagyok akkor is szépen felengedett háttal szokott dolgozni, tehát akkor majd várható az eredmény😁
2020. ápr. 1. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kapjon kevesebb szálastakarmányt, plusz a munka leviszi. Aztán majd a munkához igazítod az abrakot is.
2020. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!