Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam egyedüli...

Hogyan szoktassam egyedüli terepre a lovamat?

Figyelt kérdés

Ha valaki azzal kezdené, hogy egyedül milyen veszélyes, nem folyamatos életvitelről lenne szó, csak a ló tanításáról.

Hásik lóval, csapattal járunk terepre, nincsen semmi probléma. Ha egyedül akarok vele kimenni, kb 100m után elkezdi emlegetni az elejét, megfordul, folyamatosan hisztizik. A paci egyáltalán nem ijedős, viszont elég makacs. Érdekelne hogy ti hogyan orvosoltok ilyen helyzeteket?



2020. ápr. 6. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy profi tapasztalt lovast fogadj fel.

Te nem fogod tudni,vagy bajod lesz,elrontod..

2020. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sssaszem ***** válasza:
Először kézen vezetve vidd ki terepre, hogy lássa nincs semmi baj. Attól, hogy egyedül megy ki a lovad és nincs másik ló mögötte se előtte, nem lesz baja. Aztán szépen fokozatosan szoktasd a hosszabb terepre. Nálam is ez volt a Goldinál sokszor trágyázott a lovam 5- 6-szor de aztán rájött, hogy nincs mitől tartania. Először csapatban mentem ki, aztán szépen fokozatosan vittük ki a terepre egyedül. Most már sokat fejlődött a lovam.
2020. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első, profinak nem vagyok, de több csikón is ültem, nem gondolom hogy leesnék.

Egyébként ahogy már fent is leírtam, nem az a gond hogy fél kimenni, egyszerűen nem hajlandó rá. Van egy láthatatlan vonala, és kézen sem hajlandó tovább menni.

2020. ápr. 6. 20:18
 4/10 A kérdező kommentje:

*autocorrect*

Inkább az érdekelne, hogy mivel vegyem rá hogy ne lázadjon?

2020. ápr. 6. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem azért írtam hogy profi üljön rá mert azt gondolom leesnél.

Biztosan stabil a tudásod,és az ülésed,ha ültél csikókon.

Viszont ha egy nagyon tapasztalt Lovas kérnél meg,aki naponta 10 csikót lovagol be,szerintem csak azzal járnál jobban,hogy még rajtad kívűl is jobban tudná érvényesíteni az akaratát a ló felett,mivel még többet tapasztalt.

De természetesen a te döntésed,én más tippel sajnos nem tudok most szolgálni.

Nem beléd kötni szerettem volna,ne is értsd félre.

2020. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

A ló csak szórakozik veled.

Nem érzi magát akkora biztonságban, mintha a többiekkel menne + nincs kedve dolgozni. A legrosszabb, amit tehetsz, ha hagyod, hogy visszavigyen/ visszaforduljon.

Ha úgy van, ahogy mondtad, hogy nem fél, nem ijedős, akkor csupán szivat téged. Ne hagyd neki. Elrontani meg nem fogod azzal, hogy tovább hajtod, inkább azzal rontod el, ha visszafordulsz vele.

Nem leszek túl népszerű a válaszért, de én jól elpi*áznám, utána nem akarna visszafordulni. A kézen vezetős hülyeség, mert úgy ránt hazafele, ahogy neki tetszik. Határozottan hátról, sok sarokkal, és amikor visszafordul akkor csattanjon az a pálca. Ha okos a ló egy alkalom, ha nagyon makacs akkor 2-3, de utána rá fog jönni, hogy jobban megéri ha hiszti nélkül szépen kimegy veled.

2020. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én se, leszek népszerű, de egyet értek az utolsóval! A ló sem magyarázza meg a csikójának, hogy miért nem szabad, egyszerűen oda kap, a csikó pedig megérti.

Szerintem is határozottság kell, viszont azt hozzá kell tennem, hogy nem indulatból kell ezt csinálni, ha esetleg, felhúzna Téged. Ne úgy "beszéld" meg vele a dolgot, hogy dühös vagy, kétségbeesett, mutasd meg, hogy nincs gáz! Bízhat benned. :) (egy szóval nem mondtam, vagy utalok arra, hogy biztos agyon vered, csak jót akarok.^^) Türelem! Figyeld mikor teszi valóban félelemből a dolgokat és mikor szivat.

Az Én lovam egy kis sunyi. Megyünk valamerre, egyszer csak gondol egyet és fordul"na" vissza. Vagy habizti megnéz valamit, mint amikor fél, nyugiban megfordul és indul"na" haza. Én meg nevetek, hogy mi ez a gyenge trükk? Amint nem hagyom készségesen folytatjuk utunkat. Bepróbálkozik. Ez ilyen! Ahonnan elhoztuk bent volt az istállóban, na meg egy kicsi legelőn aztán csókolom. Se terep, se újdonságok. De úgy érzem jobb neki kint vidéken a nyugiban. Amit lehetett rá hagytak. Nem kaparták a hátsó lábait, ha valamit nem akart megcsinálni akkor nem eröltették, amit csak lehetett.

Eleinte a ló nem járt egyszer sem terepen, először csak a tanya körül sétáltunk szőrén, legelészett, hagytam, hogy ismerkedjen, utána egyre nagyobb köröket mentünk, és mostanra már egész bátor lett! Volt, hogy magától akart oda menni az ijesztő dolgokhoz, hogy megnézhesse Őket. Fontos a jutalmazás és a türelem. Nálunk nincs trükk, nincsenek nagy dolgok. (nálunk legalábbis, hót egyszerű pacim van) Egyszerűen nem engedtem neki. Megmutattam, hogy az a tárgy halott, nem fog megmozdulni, nem esz meg! Nyilván egy másik lónál nem feltétlen válna be ez, de kitudja! (Ez az Én véleményem! Az elsőnek is igaza van egyébként, ha Teheted keress meg valakit, aki esetleg tapasztalt ebben, Én tanyasiként ennyit tudok segíteni. Meeert nem vagyok egy pöpec, okos lovas, de a józan paraszti eszem ezt sugallja, az Én lovam bátrabb akkor is, ha megy előtte egy ember. Csak úgy sétál, Ő meg követi, ezért se rossz ötlet, ha vezetgeted először, de persze csak ha bízol abban, hogy nem rántja ki magát a kezedből! Szurkolok. ^^ írj, ha van változás!

2020. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazából meg vagyok lépve, mert mielōtt bármilyen tanácsot megfogadhattam volna, határ feszegetés gyanánt megpróbáltam kisétálni vele a lovardából. Erre gondolt egyet, és hosszú száron figyelmesen hagyta magát 'kormányozni'. Még hazafelé vágta is volt, és még akkor sem volt egy rossz mozdulata sem, röviden mentünk, nem is kellett fogni :D nyugodtan volt, mint más lovakkal

-De azért köszönöm a válaszokat

2020. ápr. 8. 19:38
 9/10 A kérdező kommentje:

*nyugodtabb volt mint más lovakkal

Azt még hozzátenném, hogy ezt a hisztit amióta csak egyedül akartunk kimenni csinálta

2020. ápr. 8. 19:42
 10/10 anonim válasza:
Hál istennek! Örülök neki! Remélem sok ilyen terepetek lesz még!
2020. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!