Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves csődöröm, aki nagyon nyugodt és barátságos paci. De kantározásnál mindig felemeli a fejét, és amilyen magas úgy nem is érem el... Hogyan szoktassam le róla? Amikor még nincs olyan magasan a feje, próbálom lekérni de egyszerűen nem engedi, befeszül. Amikor nagy nehezen sikerül felraknom rá, akkor a füleit feszíti be és nehezebb rárakni. Azt észrevettem, hogy az orrszíj az elején elég szoros, de perceken belül lazul, nem tudom ez mennyire gond (már keresem a tökéletes kantárt)

Ti hogyan oldanátok meg? Bántani nem akarom.


2019. dec. 26. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki lehet találni egy egyszerű utasítást (pl gyere le), és falattal, kötőfékkel megtanítani, utána elvileg működik kantárral is. Azt is lehet játszani, hogy elétartod, és ha leteszi a fejét, elveszed, megdícséred.. Esetleg minden alkalommal, ha bekerül a zabla, adsz egy szem kockacukrot (rágás nélkül olvad, és édes). Szerencséd van, mert fiatal, és nem valami idősebb, befejelt iskolaló.. Kis türelemmel ki lehet ezt kerülni.
2019. dec. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Dokival is érdemes megnézetni a fogait. Lehet fájdalmai vannak és azért nem örül a zabla látványának
2019. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: köszönöm, megpróbálom

2: pár hete volt kint, és mindent rendben talált

2019. dec. 26. 14:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Türelem kell hozzá. Én az ilyen lovat úgy kantároztam, hogy zablánál szétcsatoltam, aztán a fülénél kezdtem. A zablát is mindig finoman tettem a szájába. Előtte még sokat vakargattam az üstökét, ha leadta a fejét jutalom járt. Kantározás is ha szépen ment jutalom járt. Kb 3 alkalom után már lehetett normálisan kantározni, csak rá kellett szánni az időt, türelmet.
2019. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele okosbúbozni.
2019. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mióta van meg a lovad? Lehet, hogy fél a kantártól. Mutasd meg neki, hogy a kantár "nem bánt". Simítsd végig a nyakán, végig a hátán stb. Közben beszélj hozzá nyugodtan. Sok sikert!
2019. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2 hónapja. Nem fél a kantártól, eléggé leszarja. Csak akkor veri ki a hisztit amikor már tenném fel.
2019. dec. 29. 14:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem maga a kantár számára a probléma hanem a zabla. Az én lovam is hasonló korú volt mikor hozzám került es ugyan ez volt a problémánk mert rángatták és tépték a száját igy rossz élménnyel tarsította azt hogy a zabla a szájában van. Elég ha egy tapasztalatlan lovas a kelleténel jobban megrántja a szárat és ez megmarad a lóban. Én azt csináltam hogy az elején csak hozzá érintettem a nyakához és jutalmaztam(alma, simi) aztán a fejéhez tettem és megint jutalom. Ha ez már megy akkor hozzá lehet fogni az orrhátához a kantárt(zabla nélkül) és megint jutalom. A következőkben már lehet próbálkozni a zablával együtt úgy hogy nem teszed a szájába csak az álla alatt hagyod lógni majd a kesőbbiekben a szája elé tartani és ha már az is megy utolsónak finoman óvatosan a szájába tenni. Nekünk ez bejött. Lassú de eredményes mert új élményt kapcsolt a ló a kantárhoz.
2019. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kipróbálom.

Érdekes, mert nagyon finomak vagyunk hozzá és sosem cibáltuk a száját.

2019. dec. 30. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az elmúlt pár hó napban te jól bánsz vele amióta a tiéd de sosem lehet tudni hogy előtte mit élt át. Elég egy rossz mozdulat az előző lovasától és nehezen fogja elfelejteni az élményt föleg ha érzékenyen a száj belső része.
2019. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!