Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam hogyan...

2,5 éves kisfiam hogyan szoktassam az egyedüli elalvásra?

Figyelt kérdés
2éves koráig nem volt semmi gond.Egyedül aludt el ifjúsági ágyban is.El kezdett tudatára ébredni szerintem és egyre jobban kikövetelte,hogy vele legyünk.Most ott tartunk,hogy én az ajtó mellett ülök amíg elalszik,de ebből már nem akar engedni.
2011. dec. 20. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hehe remélem jön valami okos, mert nálunk ugyanez a helyzet annyi különbséggel, hogy be kell hozzájuk feküdni amíg elalszanak. 28 és 13 hónaposak...
2011. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A védőnő szerint elrontottuk...Igen mi is befeküdtünk,ültünk mellette és fogta a kezünk,a szoba másik felébe ültünk és most itt tartunk.Februárban jön a baba.Ráadásul most nagyon apás és annyira izgatja az apja jelenléte,hogy nem tud elaludni vele.Pedig ő is csak kint ül a széken és megpróbál nem foglalkozni vele.Úgy csinálja ahogy én.
2011. dec. 20. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hihi,én vagyok a második.én sem tudok okos tanácsot adni,2 éves koráig ő is egyedül aludt.aztán jött a kiságy undor,a szeparációs szorongás, a félelem a sötéttől és még sorolhatnám,az mind egyszerre.ő is velem alszik csak el.először megmondom őszintén élveztem mert még sosem aludtam vele,és baromi jó volt látni ahogy elalszik,de mára már azért egyedül is elaludhatna.néha ki ki jövök,és elfelejtek visszamenni,ilyenkor egyedül is elalszik,de ez nem jön be mindig.igy okos nem vagyok,de a beállok mögétek.
2011. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát Lányok, nem egyszerű a dolog, de nem lehetetlen. :) Nekünk is volt ilyen időszakunk, és sajnos bizony sírás-rívás nélkül a helyzetet orvosolni nem lehet. Nálunk én szúrtam el a dolgot, mert volt egy időszak hogy magam mellé vettem elalvás előtt egy 20 percre, mert milyen jó lesz az nekünk, és gondoltam abból baj nem lehet. Hát tévedtem. A végén odáig fajult a helyzet, hogy ÚGY CSINÁLT, mint aki alszik, és ahogy megmozdultam, már tudta, hogy be akarom vinni a saját ágyába, és éktelen sírásba kezdett, meg tiltakozásba. Mindenképpen helyre akartam hozni a dolgokat, mert ez senkinek nem volt így jó. Ő sem aludta ki magát, én sem. Végül úgy oldottam meg, hogy bevittem a szobájába este, megpuszilgattam, megölelgettem, és leraktam a saját ágyába. Kijöttem. Persze nagy sírás volt.. 5 perc után visszamentem, megint megölelgettem, megpuszilgattam, elmondtam neki, hogy szeretem, de most már nagy, és a saját ágyában kell aludnia, aztán megint kijöttem. Ez ment egy jó ideig, az első napokon volt, hogy másfél, 2 óráig is... :( Nem volt könnyű. Neki sem, és nekem sem. Nekem ráadásul iszonyat bűntudatom volt, mert ha nem találom ki, hogy mennyire jó lesz nekünk még így alvás előtt kicsit összebújni, és pihenni, akkor ez az egész nincs! Kb a 4-5. napra rendeződött a dolog, és végre az éjszakát is megint átaludta, reggel boldogan, és jókedvűen ébredt. Azóta is van néha, hogy bepróbálkozik, de már nem engedek, szóval hamar feladja. :) Szóval én azt mondom, hogy sírás nélkül nem fog menni, de aránylag hamar meg tudják szokni az új helyzetet. Csak kitartás!!
2011. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt a visszavisszük az ágyába dolgot mi is próbáltuk kb 1 hétig,de akkor annyira fölhúzta magát,hogy már fuldokolt a sírástól.Egyébként nem sírós,nem hisztis.
2011. dec. 20. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!