Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nyerget érdemes venni?

Milyen nyerget érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre leszögezném hogy MÉG nincs lovam, DE érdekelne hogy milyen nyerget érdemes venni hobbi célra.


Szeretném, hogy tökéletesen illeszkedjen a lovamra, tehát nem tudom, hogy szóba jöhet- e egy ilyen nyereg:


[link]


Nyergesmesterrel rá lehet igazítani? Vagy csakis csináltassak? Ha csináltatok ki lehet jönni 100, maximum 150ezerből?


Amire szeretném használni: pályán és terepen mind a három jármódban és néha kisebb akadályokat ugratni


Ha van egy nyereg, ami az én “igényeimnek” megfelel, és nektek bevált, akkor azt is nyugodtan belinkelhetitek.



2020. ápr. 11. 16:16
 1/9 anonim válasza:

Csináltathatsz is nyerget, én csináltattam a lovamra de ez 10 éve volt 150ezer. Nyilván sokan csinálnak, gondolom van aki olcsóbban is vállalja.

Én a helyedben facebook csoportokban keresnék, rengeteg eladó nyereg van. Nagyon sokan próba garanciát is biztosítanak így ha mégsem jó, akkor nem vesztettél semmit csak a postát, az meg nem nagyon drága.

Azok alapján amit írtál én univerzális, ugró univerzális nyerget javasolnék neked (attól függ mennyit szeretnél ugratni, esetleg versenyezni).

2020. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jöhetnek még!
2020. ápr. 11. 16:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ennél jobb minőségű nyerget vennék. Neked is és a lónak is jobb. Viszont az újonnan jóval drágább, de használtan lovas csoportokban ki lehet fogni nagyon jó árú és állapotú darabokat.

Sokan odaadják próbára, és ha egy kicsit nem passzol, akkor lehet a legtöbb nyergen alakíttatni nyergessel, de persze az a legjobb, ha teljesen jó. Ha nagyon nem jó a lóra akkor másikat kell nézni.

Van, amelyik nyergen nem lehet alakítani, ezt nyergessel meg kell beszélni, hogy az adott nyereg melyik kategóriába esik.

Viszont mindig szakértővel próbáld a nyerget! Nem rosszindulatból, de egy egyszerű lovasnak nincs ehhez meg a megfelelő tudása (nekem sem például) és könnyen ártasz egy rossz nyereggel a lónak vagy átvághatnak egy törött vázú nyereggel (nagy hiba, de van hogy nehéz észrevenni).

Vannak cégek, akik elhoznak neked 1-15 nyerget a kínálatukból (kiválasztod melyik tetszik, van náluk használt is meg új is általában). Elhozzák, megnézik (szakértő szemmel, esetleg gépek használatát is kérheted, pl. nyomásmérő) melyik jó a lovadra és melyik lenne jó neked, aztán pedig eldöntöd hogy megveszed-e. Ilyen például a KrauszCentral, nekem is onnan van nyergem.

Az egyik legfontosabb dolog a nyereg, nem szabad rajta spórolni. Lebegjen az a szemed előtt, hogy most esetleg többet költesz rá, de kiszolgál egész életedben vagy most olcsón megúszod, de később költhetsz a dokira, mert fáj a lovad háta vagy éppen a nyereg “hullik darabjaira” és vehetsz újat.


Alapjáraton az lenne a legjobb, ha egyedit csináltatnál magatoknak, de! Sajnos Magyarországon sok a kókler nyerges, a jókat meg kb. lehetetlen elérni, ráadásul nem is kevés pénzt (veszel az árából egy jó minőségű használt nyerget és még a lóra is alakíttathatod) buksz el, ha egy szar nyerget csinálnak. Én félnék belevágni emiatt, persze nem lebeszélni akarlak.


Egyébként, ilyen (hobbi)célra az univerzális nyergek a legmegfelelőbbek.

2020. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél használtan egy jobbat, aztán igazíttasd a lovadra nyergessel. Előre ne vegyél semmit.
2020. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kinéztem pár nyerget a Krausz centraltól:


[link]


[link]


[link]


[link]


Nektek mi a véleményetek? Az elsőt be lehet festetni feketére vagy sötétebb barnára? Ha kihívom a lovardába ezt a szakértőt, rápróbálja és megmondja hogy jó-e rá? (Természetesen csakis a koronavírus után)

2020. ápr. 13. 18:31
 6/9 A kérdező kommentje:

Az egyik linket véletlenül rosszul másoltam be, itt van:


[link]

2020. ápr. 13. 18:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát úgy látszik nem működik :/
2020. ápr. 13. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem be lehet festeni, de érdemes nyergessel megcsináltatni, mert egy “sima bőrös” nem hiszem, hogy szét tudja szedni a nyerget ehhez a procedúrához. Viszont, ha oda kerül a sor hogy kipróbálod a nyerget akkor kérdezz rá a festésre, szerintem még nyergest is ajánl majd neked, aki átfesti :)

És igen kijön, de erről fent van a legtöbb infó a honlapon vagy kapcsolatba tudsz vele lépni Facebookon/telefonon. Nagyon kedves hölgy.

2020. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segíttettetek!
2020. ápr. 15. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!