Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet beteg a lovam, vagy ez...

Lehet beteg a lovam, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
2 hónappal ezelőtt vettem egy lovat, és kezdek aggódni, mert még mindig nem váltotta le a téli szőrét. Kb egy hónapja elkezdett vedlen, nagyon sokat, aztán abbamaradt. Pár hete újrakezdte, de még mindig hosszú téli bundája van, pedig nagyon sok kihullott. A többi ló a környezetünkben már levedlett. Most olvastam erről a cushing kórról ami hormonális problémákkal jár a lovaknál, és emiatt lehet a szőr váltással probléma, de azt írták hogy ez inkább a 15 év felettieknél fordul elő. Ő még csak 10. Még tüneteként azt írták hogy megnő a folyadék fogyasztás és a vizelés, de ezt nem észleltem nála. Nem is bágyadt, és nincsenek megereszkedve az izmai, de a hasa valamennyire lóg. Lehet hogy cushingos? Mert akkor minél előbb állatorvost hívok. Esetleg az számít hogy legyesszürke? Úgy tudom a szürkéknek több, hosszabb a szőrük.

2020. ápr. 11. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs vele. A mi lovardánkba még minden ló bundás (rideg tartottak).

Elkezdtek vedleni aztán abba maradt. Őket is megviseli ez a hirtelen meleg

2020. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak még bundás lovak.

Ha úgy érzed nagyon megviseli, és már nem lesznek hidegek az éjszakák akkor esetleg nyírasd le.

Volt cushingos lovam és a tünetek közül csak egyet-kettőt produkált és 8 éves volt. Nem kell a legrosszabbra gondolni, de én a helyedben megnézetném, mert ha tényleg van neki akkor más baj is lehet belőle még (pl. őket máshogy kell takarmányozni és könnyen bajuk lehet, ha erre nem figyelsz oda).

2020. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez még normális. Ha zavar a nagy szőr, akkor nyirasd meg. Viszont egy közepes takaró nem árt, mert még lehetnek csípősek az éjszakák. Nem kell állandóan csak, ha 5 fok alá megy hajnalra a hőmérséklet.
2020. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez még normi!
2023. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!