Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószárra szoktatás?

Futószárra szoktatás?

Figyelt kérdés
Próbáltuk az általános módszert : segítő vezeti kívülről. De nem működött 1 hete csináljuk így. 9 éves a ló de abszolút el volt hanyagolva így semmit nem tud kb. és még csipked is. Más módszer esetleg?
2020. ápr. 15. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakállal futoszarra rakod és nagyon erősen tartod hogy ne rantson el és elkezded hajtani ostorral csattogtatsz aztán utána kicsit megszokja és rájön és nem fog már úgy huzni
2020. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Körkarám és egy belovagló, aki elrontott lóval is foglalkozik.
2020. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is szakembert javasolnék. A ”nehezebb eset” lovaknál ezek a praktikák, mint, amit az első is írt könnyen vezetnek újabb problémákhoz.
2020. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább kapicánnal, mint szakállal futószárazd. Ha csipked orrba kell nyomni párszor. Milyen nemű? Meg is lehet rángatni néha, ha bunkó. Szakember mindenképpen javasolt. A körkarám azért jó, mert vezeti a lovat. Igaz ahol voltam egyszer ott se volt, viszont az egyik sarokban építettünk egy ideigleneset kitörőkből meg rudakból. Legyetek kreatívak. Az elején lehet egy kis birkózás, de utána szépen megtanulta,igaz az 3 éves csikó volt. Egy 9 éves ki tudja milyen hátterű ló azért más. Esetleg vegyétek lejjebb az abrakot, ha kap.
2020. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Herélt ló. Nem annyira jó az elő élet. Vágóhídra akarták vinni mert megharapott egy gyereket meg ha egyszer megáll lovaglás közben addig nem indul el ameddig ő nem akar és kezelhetetlennek könyvelték el. Így megvettem.. Mivel nem engedte a szívem, hogy vágóra engedjem így tennem kellett valamit. Eljött már egy volt lovasoktatóm, hogy "kezelésbe vegye" de feladta.
2020. ápr. 16. 17:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Ismerősi körből vettem amúgy de tipikus gazdag szülők gyerek lovat akar téma... Nagyon leharcolt volt. Csutakolva szinte sosem, 1 patát kb. fél óra alatt kapartam ki annyira bele volt állva a gané. 4 évig volt náluk a ló azt mondták, hogy aki eladta nekik azt mondta kezes lábas paci aztán a ló kifordult ami szerintem érthető hisz ott nem igazán ért a lovakhoz senki!!
2020. ápr. 16. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!