Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Össze szoktatás?

Össze szoktatás?

Figyelt kérdés
Fél évvel ezelőtt vettünk egy lovat aztán most sikerült meg találni a megfelelő 2.lovat is. A régebben vásárolt lóval eddig minden rendben volt egyedül is simán tudtam lovagolni többi lóval is szépen viselkedett ha találkoztunk valahol más lóval. Pár napja került ide az új ló, külön karámban vannak szaglászták egymást,vakargatták egymás marját szóval úgy tűnik minden oké. Ma viszont a régi lóval el mentem lovagolni egy órát a másik pedig nagyon nyihogott neki, de őt annyira nem zavarta viszont út közbe kicsit steszesebb volt.Mikor vittem haza akkor mind a ketten nyihorásztak egymásnak és akit el vittem lovagolni kicsit tempósabban ment a karám felé. Kb. mennyi idő mire megszokják ,hogy néha-néha külön is vannak lovagolva?

2015. júl. 8. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, mert lófüggő. Viszont minél többet vannak együtt, annál ragaszkodóbbak, szóval továbbra is lovagold őket külön.
2015. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyik sem fogja úgy megszokni, hogy ne nyihorásszon, ez így természetes. ilyenkor első sorban nem azzal van a gond, amivel kimész, hanem a másik ami ott marad lesz stresszesebb. ez amit írtál egyáltalán nem vészes, így lesz ez később is, addig örülj, amíg ennyi van, és simán ki lehet menni az egyikkel és a másik addig nem bontja le a karámot.

ez a ragaszkodás nem fog csökkenni, csak nőhet.

2015. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amelyik otthon marad egy idő után lenyugszik, viszont összenőhet annyira a két ló, hogy nem tudsz kimenni az egyikkel a másik nélkül. Na ezt kell elkerülni.
2015. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most úgy tervezem hogy minden nap el viszem majd azt a lovat aki régebben itt van egy kicsit sétálni a környéken , hogy már a kezdetektől meg szokják , hogy lesz ilyen is ,hogy külön külön mennek el.
2015. júl. 8. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!