Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csikóm befalja, rágcsálni...

A csikóm befalja, rágcsálni akarja a vezetőszárat, hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Minden rendben van vele, lábait adja, pucolható, nem érzékeny, most lesz 2 éves. Amikor kikötöm a boxban (ezzel nincs baja, ahonnan vettem volt kikötve), mikörben pucolgatom, stb. befalja néha a vezetőszárat, rágcsálja. Húztam már rá az orrára, finomabban, erősebben ilyenkor, de sokszor visszafog rá. Nem akarom hogy a fejét féltse, szóval ha van valami okosabb, jobban bevált módszer azt kipróbálnám.
2020. ápr. 22. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kend be valami nem finom dologgal, pl paprika vagy valami keserűvel, ami nem árt. Le fog róla szokni.
2020. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is csinálta és ráhagytam.

Rövid idő alatt abbahagyta, ez csak csikó kíváncsiság volt és én nem akartam büntetni azt, hogy érdeklődik (pont ellenkezőleg, dicsértem ha az új dolgoktól nem félt, hanem érdeklődő volt).


Ettől függetlenül, nem biztos, hogy az én verzióm jó. :) Ha téged ennyire zavar, szoktasd le róla, de ehhez sajnos nekem nincs jó tanácsom, de valaki okosabb, majd biztos ír valami jót.

2020. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kend be vagy fújd be valami olyan illatúval amit nem szeret. Vagy egyszerűen ne engedd neki hogy rágja. Egy idő után le fog szokni.

Jelezd neki hogy nem jò amit csinál.

2020. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!