Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdjek el lovagolni?

Envagyokcsakisneked kérdése:

Hogyan kezdjek el lovagolni?

Figyelt kérdés
komolyan szeretném űzni ezt a sportot és zsoké tervezek lenni de egyszerűen nem tudom hogyan kezdjem lovasoktatásra járjak vagy hogy? kérlek segitsetek tanácstalan vagyok

#lovaglás #zsoké #hogyankezdjekellovagolni
2020. ápr. 27. 10:28
 1/9 Balatoni srác^ válasza:
0%
Első lépésként ülj fel a lóra.
2020. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp keress egy jó lovardát ahol rendes edzést tartanak.

Több év mire zsoké lehetsz.

Illetve fontos, hogy alacsony legyél és kb 50kg.

2020. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal tisztában vagy, hogy mi a zsoké? Mert sok laikus nem csak a galoppon, hanem egyéb szakágakban versenyzőket is illetik ezzel a névvel (tévesen).

Szóval a zsoké ott kezdődik, hogy lehetőleg alacsony (lehet magasabb is, de annak rosszabb szerintem) és könnyű (60 kg alatti). Megtanulsz frankón lovagolni 3 jármódban olyan biztonsággal, hogy ha vergődik alattad egy idegesebb ló, akkor se szarod össze magad. Aztán emellett rengeteg kondozás, állóképességfejlesztés. Galoppnyeregben rendesen kiállva nem a comboddal kapaszkodsz, hanem a lábszáraddal tartod magad, plusz végig guggolsz. Ehhez azért kell izomzat és jó egyensúlyérzék.

Na most, ha már megy a lovaglás, le tudsz kezelni egy menős lovat is, akkor keresel egy galoppistállót és munkalovas leszel gombokért. Azért egy tréningben lévő telivér más, mint egy iskolaló. Aztán sok sok tapasztalat után, ha alkalmas vagy lehet megengedik, hogy versenyen is felülj.

Ha más szakágban akarsz versenyezni akkor más az út, viszont a kezdet közös. Keresel egy jó lovardát, ahol jól oktatnak, legalább heti 2 alkalommal jársz és megtanulsz biztos üléssel lovagolni. Hogy melyik a jó lovarda, arra idővel fogsz rájönni, vagy körbekérdezel a környéken.

2020. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akik ,,kérdezték" tudom mi a zsoké a családomnak sok lova van és futtatunk is lovakat sokat járok ki versenyekre(nézni) és kiskoromban is lovagoltam szóval a felülni a lóra kérdés letudva. Esetleg tudtok jó lovardákat ahova érdemes lenne menni budapest környékén? nem baj ha esetleg többet kell utazni
2020. ápr. 27. 12:20
 5/9 A kérdező kommentje:
valaki azt irta hogy a zsokét más szakágakban tévesen hívják zsokénak de aki csak galoppon volt nem lehet zsoké csak versenylovas a galoppverseny szabályzat kiirja hogy Zsoké az a versenylovas, aki a L.F.B.-től lovaglási engedélyt kapott, 40 versenyt nyert, síkon, gáton és akadályon összesen ha valaki csak galoppon megy nem kaphatja meg a zsoké minősítést
2020. ápr. 27. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A galopphoz tartozik a sík, a gát, meg az akadály is.

Ha ennyire benne vagy a dolgokban, akkor ha versenynap van fuss már egy kört az istállók áll és beszélgess emberekkel, mert ott kitanítanak lóversenyzésből és a lovaglásban is tudnak segíteni. Most a vírus miatt a lovin sincsenek futamok.

2020. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vannak futamok csak zártkapusak de köszi majd körbe kérdezősködök ha arra járok
2020. ápr. 27. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nagyon meggondolnám hogy úgy, hogy nem is lovagolsz zsoké szeretnél-e lenni. A lóversenyeket az állatkínzás kategóriába sorolom. Ha tényleg színvonalas, sokat érő a zsoké, nem igazán kötődhet a lovakhoz amiken ül. Felültetik a verseny erejéig és kész. Isten óvjon azoktól a szörnyűségektől amik ott történnek.
2020. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ha futtatok lovakat, akkor miért nem ott kérdezősködsz ahol a lovaitok vannak? Mert ugye foglalkozik velük munkalovas, meg versenyekre van zsoké is van. Talán tőlük pontosabban információt kaphatsz ezügyben. Pesti lovardákat nem tudok, de lovagolni megtanulni alap, ha ilyen céljaid vannak.
2020. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!