Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon sokat fekszik a lovam...

Nagyon sokat fekszik a lovam ez miért van?

Figyelt kérdés
13 éves herélt ha ez számít. Reggel 4-től vagy amint világosodik lefekszik és 10-ig általában napozgat. De sokszor fekszik le napközben is van, hogy teljesen elterül de ez a ritkább eset. Ez normális? Mióta nálam van ez megy azaz kb. 2 hónapja. Az előtte lévő lovamat alig láttam feküdni csak azért vagyok kissé megijedve.
2020. ápr. 29. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hm, azért ez a napi 6-8 óra soknak hangzik. Jó, jó, vannak lusták, én is nemegyszer ijedtem meg karámozott ló miatt (pláne az egyik appaloosa, nem is reagál, ha szólsz, nem is látod a foltjaitól, hogy vesz-e levegőt...). Ilyenkor, ha rászólsz, felkel? Ha igen, mennyi idő, amíg visszafekszik? Evés, ivás rendben? Output? Mennyiség, állag, szél, stb...
2020. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalmat is jelezhet, nekünk a patairha-gyulladásos lovunk nagyon sokat feküdt, mert fájt a lába.

Jó lenne átnézetni egy dokival.

2020. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lónak nem is szabad sokat feküdnie, úgy lett kitalálva hogy általában állva aludjon.


(Ezért altatták el a legtöbb törött lábú egyedet, nem élte volna túl a sok fekvést)


Hívj ki dokit, és kérd meg hogy vizsgálja meg alaposan, a biztonság kedvéért.

2020. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha szólok neki, hogy gyere és indulok a kapuhoz azonnal pattan és jön mivel tudja, hogy vagy legelő vagy munka van. Kaki normális, nyugodtan veszi a levegőt, félig csukva van a szeme kb. mindig. Kólikára utaló egyéb tünetek nincsenek. Bábolnai ló tápot eszik de csak ha dolgozott az nap (általában minden nap dolgozik nyereg alatt kivéve ha esik).Egész nap széna van előtte és minden nap 3 órát van legelőn. Úgy vettem, hogy nyír rothadása volt az egyik első patán ez szépen helyre jött neki már. Valamit rosszul csinálok!? Terepre van használva de nincs agyon hajtva kb. 2-3 óra kellemes séta-ügetés kis mennyiségű vágta ha nem lovagolunk talajmunkát csinál másfél órát . 160cm marmagasság én 68 kiló vagyok csak én lovagolok rajta nem használunk invédőt. Nem tudom ha bármiben gondot találtok kérlek szóljatok. Az előző lovam kanca volt és 10 éves 4 évet volt velem bár ő termetesebb volt 172-es marmagasságú magyar sportló vele is mindent így csináltam ahogyan leírtam 4 év alatt semmi gond nem volt. Lehet nehéz lennék neki!?
2020. ápr. 30. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy invedot azért nem ártana rá tenni a lábára,bármikor összeütheti,bedagad,Sánta lesz.. faj neki
2020. máj. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm veszek neki!
2020. máj. 4. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!