Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a lovam baja? Fekszik...

Moonshine21 kérdése:

Mi lehet a lovam baja? Fekszik és piheg?

Figyelt kérdés
Ma reggel kimentem az istaloba es a lovam az oldalan fekudt. Semmiaron nem akart felkelni. A fejet sem tudta felemelni. Nagy nehezen raadtam a kotofeket es 3man felalitottuk. Nagyon instabil volt, dolongelt idegesen kapirgalt nyeritett aztan ujra lefekudt. Ekkora mar kiert az allatorvos is. Megnezte, azt momdta biztos nem kolika. Megnyomta a mellet es spriccelt mindkettobol a tej. Aztan megint felalitottuk, kapott keringes javito inekciokat stb. Most mar jobbam van, jartattuk es kivottuk a legelore, most eleg jol nez ki. A doktor azt mondta,nem tudja mi lehet a gond. Valakinek valami tippje???

2014. aug. 7. 13:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A vemhesseg sincs kizarva, mert 2 honapja van nalam es az elozo helyen rengeteg lo volt, csodorok is kozos legelon. De akkor azt az orvos megalapithatta volna nem? Csak annyit mpndott,hogy nincs kizarva, ha ujra lefekszik hivjam fel. Egyebkent 20 eves paci. Tegnap meg terepen voltam vele, semmi baj nem volt
2014. aug. 7. 13:26
 2/20 anonim ***** válasza:

Ránézésre nem lehet vemhességet diagnosztizálni. Végbélen keresztül ultrahanggal, vagy manuálisan szokták ezt nézni. De azért az a tej elég gyanús..

Lehet nem ártana egy alaposabb kivizsgálás, ha vemhes akkor azért, mert nem ártana tudnotok nektek sem, ha meg nem vemhes, akkor meg azért, mert annak oka van, hogy így elfekszik egy állat.

2014. aug. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Vissza kell hivnom a dokit mert mar megint elfekudt :-(
2014. aug. 7. 14:42
 4/20 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy vegyen vért a lótól. És rektálisan vizsgálja meg legalább..
2014. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azota megint felalt, idegesen korbejart, kapar es megint vissza dolt. 2 ora mulva er ide a doki :-( Nem tudom mi lehet a baj :-(
2014. aug. 7. 14:51
 6/20 A kérdező kommentje:
[link] O lenne az, de en nem latom a hasat nagynak
2014. aug. 7. 14:55
 7/20 anonim ***** válasza:

Majd írd meg, hogy mit mondott az állatorvos. Remélem, minden rendben lesz.

Kép alapján nem látok semmi különöset.

2014. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
[link] Azt mondta nem tud kijonni mert valami kozbejott. Orankent alitsuk fel valahogy es jartassuk. Holnap 8kor jon. Kossz. Kb 600 kg.
2014. aug. 7. 15:46
 9/20 A kérdező kommentje:
2014. aug. 7. 15:47
 10/20 anonim ***** válasza:

Ezen az utolsó képen elég nagynak tűnik a hasa.


Nincs a közelben másik állatorvos?

2014. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!