Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha elkezdem a western stílust...

Ha elkezdem a western stílust "tönkre megy" az angol stílusú ülésem?

Figyelt kérdés

Ezen vacillálok már egy ideje.

Szeretnék kicsit western lovagolni. de ahhoz hogy komolyabban kipróbáljam nem ártana picit többször menni, addig is félre tenni az angol stílust.


Viszont attól félek hogy annyira megszokom a western lovaglást hogy az angol stílusú ülésem rossz lesz.


Ezt viszont nem szeretném mert a késöbbiekben díjlovagolni szeretnék és hát nem örülnék ha előlről kellene kezdenem a helyes ülés tanulását.



2020. máj. 21. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ tőled, hogy te mennyire tudod kontrollálni magad később és váltani a két ülés között.

Egyébként 2-3 alkalom még szinte semmi, ugyanolyan angolosan fogsz ülni utána is.

2020. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez a gond hogy nem tudom mennyire tudnám kontrollálni majd az ülésem nyeregtől függően.


Nem 2-3 alkalmat terveztem hanem jóval többet hogy bizonyos western díjlovas feladatokat végre tudjak hajtani a lóval. 2-3 alkalommal max kipróbálom a western nyerget de rendesen a western lovaglást nem igazán lehet.

2020. máj. 21. 15:28
 3/11 anonim ***** válasza:

(Első vagyok)

Szerintem ezt senki se fogja tudni megmondani, hogy a te esetedben éppen mi fog történni.

Esetleg próbálj meg Facebookon lovas csoportokban érdeklődni, hogy ki lovagol mindkét stílusban. Hátha tudnak valami hasznosat mondani :)

2020. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
okés köszi
2020. máj. 22. 08:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Mind a nyereg, mind a ló adja az ülésed. Szerintem ha kőkemény angolos voltál eddig, akkor picit több wescotól se lesz bajod, főleg, ha váltogatsz is a stílusok közt pl 3 wesco után beszúrsz egy díjlovas órát akkor nem lehet gond. A feladatok hasonlóak 1-2 kivételével, csak míg a pleasureben inkább a testsúly és a csizma dominál, a díjlovaglásban, meg a kéz is, jobban össze kell lovagolni a lovat. Na meg egy laposan mozgó quartert meg egy légiesebb nagyobbat dobó sportlovat nehéz összehasonlítani.

Szerintem nem lesz gond.

2020. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszi.
2020. máj. 22. 09:06
 7/11 anonim válasza:
nem hinném
2020. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyit lovagolsz westernben. Mert ha csak most kezdted, akkor még egy pár hónap mire elsajátítod a western alapokat. Időbe telik, mire lesz egy westernes ülésed. Ha van heti 3 díjlovas edzésed és mellette heti 1 western edzés, akkor max arra kell jobban figyelned hogy angolban húzd ki magad és ne fordítsd ki a sarkad(bár gondolom ezeket tudod) . Lehet, hogy a kettő egyszerre kicsit össze kavar, de csak rajtad múlik, hogy mennyire tudsz váltogatni a kettő között. De az tény, hogy a westernes ülés angolban nem helyes. Azt nem ajánlom, hogy egy időre félre tedd az angol stílust, mert utána nehezebb lesz vissza szokni.
2020. jún. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pedig egy időre félreteszem az angol stílust mert 2 helyre egyszerre nem tudok járni.


Illetve ezt nem értem:

"ne fordítsd ki a sarkad"


Ezt hogy kell elképzelni? Életemben nem láttam még kifordított sarku lovast.

2020. jún. 2. 07:37
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Ez a mondatot én se értem, már csak azért sem, mert az angolban a sarok a legmélyebb, a lábujjak a ló szája felé mutatnak. Tehát az az elfogadott, ha párhuzamos a lábfej a ló oldalával vagy a sarkad kissé kifelé mutat (hiszen akkor zár igazán a térd). Wescoban akkor láttam ilyet, ha valaki hosszabb szárú "derelyeszaggató"val lovagolt és nem akarta állandóan csesztetni a ló oldalát.
2020. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!