Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Texas Ranch (Budakeszi)...

Texas Ranch (Budakeszi) vélemények? Kezdőként, hobbi lovaglás céljából érdemes odamennem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és nagyon szeretnék megtanulni lovagolni. Nyilván azért ezt a helyet néztem mert a western érdekel:)

Egyáltalán nem érdekel semmilyen versenyzés stb..., egyszerűen szeretnék megtanulni (helyesen) lovagolni az élmény kedvéért. Érdemes így a Texas Ranchre menni? Milyenek ott az oktatók, a lovak, a környezet?


Esetleg más western lovaglási lehetőség Budapesten vagy a közelében?



2020. máj. 9. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Kezdőként szerintem nem érdemes western lovaglással indítani.


Az angol stílus az elterjedtem és ha lovardát szeretnél majd váltani de elfogytak a western lovardák akkor kénytelen leszel angol stílusú lovardába menni. Ott meg ugye teljesen mások a követelmények.


Ha az angol szemszögből nézzük akkor a western lovaglásban helytelen a testartásod. Tehát rögtön a rosszat tanulnád meg és ugye nehéz lesz majd a jót megtanulni.


Én előbb a fejedbe vésném a helyes angol ülést és csak utána a helyes western ülést mert ha majd kell nehéz lenne átszoknod az angol lovaglásra.

2020. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

A western ugyanolyan létjogosultsággal bír, mint az angol! Nem az angol lovaglás az “eredeti/igazi”.


Csak máshol elterjedtebbek a western lovardák, értelemszerűen itthon még nem annyira.

Ha ezt szeretnéd csinálni, nem kell angolban kezdened, hülyeség lenne.

Menj el nyugodtan egy profi western lovardába, ugyanolyan lovas lesz belőled, mint aki angolban tanul.

A magyar EB-bajnok westernesek sem kezdik angolban, csak mert az elterjedtebb :D

2020. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy angolra nehéz lenne átállni, de én mindenképp a western felé hajlok:) Csak azt nem tudom, hogy hova lenne érdemes menni, mert sajnos az a hely ahol egyszer-kétszer voltam, túl messze van.
2020. máj. 10. 01:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pest megyében van 625 western lovarda, ne hülyéskedjünk már...
2020. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudsz mondani 1 budapestit, mert engem is érdekel?
2020. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Csak most láttam a kérdésed, de úgy gondolom, nem késő válaszolnom rá...

Szóval mióta jelenlegi helyére költözött a Ranch (2016) azóta oda járok, egyszerűen imádom, a lovarda jól fölszerelt, az okatók képzettek, a lovak is szuperek... A helynek tipikusan western jellege van, de az angol lovaglás kedvelőinek is szuper hely, mert azt is oktatnak. Én mára már az egyik segítő és okató vagyok (16 éves), leginkáb táborokban lehet engem megtalálni... én ezelőtt angloztam, kicsit nehéz volt áttérni westernre, de mára büszkén mondhatom, hogy tudok lovagolni, hála a szuper oktatóknak.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van, nyugodtan válaszolok rá :)

2021. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!