Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy vegyenek nekem egy lovat? Van rá pénzük bőven, de feleslegesnek tartják, merthogy, tudok lovagolni a lovarda lovain is. Sajnos a ló, akin lovagolok mindjárt 20 és emellett rendszeresen hasznaljak kezdők

Figyelt kérdés

Szóval a pacit kezdők lovagolják= én nem mindig mehetek vele, nincs lepucolva a hevederhelye általában, nem ugrathatok vele csak ritkán, merthát jajj délután jön rá vki :(

Egyszerűen elegem van abból, ahogy végig kell néznem, ahogy a szeretett lovam (akit kezdetben csak én lovagoltam) hátába belepattannak, ahogy fémzablát használnak rá (nagyon puhaszájú ló) ahogy meghúzzák neki a kikötőt. És nem tehetek semmit. Ha saját lovam lenne, akkor mindezen nem kéne keresztülmennem, gyerekkori álmom válna valóra. Lassan be fogok depizni:( Mivel tudnám meggyőzni őket? 8 éve lovagolok, tisztában vagyok a lótartás előnyeivel, hátrányaival, szval nem kérek ilyen válaszokat: nem állsz készen egy lóra! stb.

válaszokat köszi:(



2020. máj. 25. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

" ahogy fémzablát használnak rá (nagyon puhaszájú ló) " Kötőfékkel is lehet károkat okozni, puha, szivacsos zablával is. Szóval szerintem ez kicsit helytelen érvelés volt.

Megértem, hogy mit érzel, én is sok ilyet néztem végig sajnos, és kedves tőled, hogy segíteni akarsz, de csak ezért nem fogják neked megvenni, ha csak nem nagyon gazdagok a szüleid.

Akkor vesznek majd neked lovat, ha tényleg komolyan fogod gondolni, ebből akarsz megélni, kell a szakmai tudásodhoz stb. .

Azért mert szerencsétlen kedvenc lovadat nyúzzák a kezdők nem fognak neked lovat venni. Ennyi erővel, kérlek vásárold fel az összes ilyen és rosszabb állapotban lévő lovat. Nem lehet megtenni. Esetleg azt elérheted, hogy kibéreljétek, azzal még elérhetsz valamit.

Sok sikert!

2020. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
És ha elmész középiskolába/egyetemre egy messzi városba ahol koleszos leszel? Mi lesz a lóval? Nem várhatod el, hogy a szüleid gondozzák.
2020. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
A te álmodat miért a szüleid valósítsák meg? Tanulj, fejlődj, becsüld meg, hogy a lovardai órákat fizetik neked, és majd ha képes leszel felfogni a pénz értékét, és elő tudod teremteni magadnak a ló vételárát és tartási költségeit, akkor majd lesz lovad.
2020. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves utolsó!

Azért, mert a ló most van ilyen állapotban. Most nem tudná eltartani, ezért a szülei segítségével próbál segíteni. Ha dolgozni fog megvehet egy lovat. De ha csak 3 év múlva sikerülne fizetnie a költségeket, akkor a ló köszöni szépen nyúzva van addig folyamatosan, ráadásul 20 éves, már bármelyik évben elpusztulhat.

2020. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy még akarom e venni a lovat, vagy hogy miért ne vegyem meg, hanem hogy hogy vegyem rá őket... #2 valószinűleg ez a ló meg kb 5 évig el, én kb 4 év múlva megyek egyetemre és van egy 2 évvel fiatalabb húgom, aki szinten lovagol, biztos örömmel gondját viselné. Amúgy már nem azert, de egy olyan korombeli embert sem ismerek aki magának tartja el a lovat, pedig televagyok sajatlovas baratnőkkel. #1 nem szeretnék minden ilyen lovat megvenni, de ez a ló a legjobb barátom.
2020. máj. 25. 17:31
 6/21 A kérdező kommentje:
És sajnos nálunk a kibérelés úgy megy, hogy ha kibéreled, azt csinálsz a lóval amit akarsz, de az edző is azt csinál.
2020. máj. 25. 17:32
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Először nőlj fel...


Egyébként keress másik lovardát!

2020. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nőljek fel? Kösz nem. Egyépként nem keresek másik lovardát, szeretem azt a lovat, a társaságot is szeretem. Nem fogok elmenni, csak mert szar az oktató
2020. máj. 25. 21:04
 9/21 anonim ***** válasza:
38%

Ez esetben nem tudok mást mondani.


A szüleidet nem te irányítod, csak egy gyerek vagy. Nagyon gyerek...

A lóhoz pedig fel kell nőni. Nem hinném, hogy elég képzett vagy (főleg egy sz@r oktató mellett) egy saját lóhoz. Nem csak lovaglásra gondolok.


Ha betöltötted a tizenhatot kezdj el nyáron dolgozni, ha ügyes tizennyolc éves korodra megveheted. A szüleid pénzén ne te gazdálkodj!


Pontozz le, de az élet nem habostorta, hát még a lovas élet...


Nekem is van kamasz gyerekem, pénzem is, lovaim is, de nem fog mindent megkapni, ha nem tesz érte.

Mostanában sok a lovas kislány, aámokkal és rengeteg elvárással, semmi kitartással. Ezért is kéne neked egy rendes edző, hogy nem ilyen maradj.


Sok sikert!

2020. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na most nemtudom mi a semmi kitartás, az hogy 8 éve azzal nyúzom a szüleim, hogy vegyenek nekem lovat, vagy az hogy megyek nyárimunkázni? Vagy az, hogy amúgy is van munkám (színész és modellként le vagyok szerződtetve) és igen gyujtom a pénzt, de tisztában vagyok vele, hogy min. 10 millió forint kéne az eltartasahoz, amit valljuk be kicsit nehez lenne osszekaparni. Amúgy meg miért lennek nagyon gyerek? Mert vannak almaim? Amúgy szerintem képzettebb vagyok mint hinnéd, mert a lovardaban olyan szinten szar a helyzet, hogy nincs lovász ezért nekünk (lovasoknak) kell elvégezni néha a lovászfeladatokat. Emellett altalaban edző nélkül lovagolok, de ez nem mindig volt így télen ment el a jó edzőnk, aki rendesen oktatott. Persze nem vagyok profi, de erre is jó lenne egy saját ló aki tanít. Amúgy miért kell engem bántani, ahelyett hogy segítene valaki? :(
2020. máj. 25. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!