Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy vegyenek nekem egy lovat? Van rá pénzük bőven, de feleslegesnek tartják, merthogy, tudok lovagolni a lovarda lovain is. Sajnos a ló, akin lovagolok mindjárt 20 és emellett rendszeresen hasznaljak kezdők

Figyelt kérdés

Szóval a pacit kezdők lovagolják= én nem mindig mehetek vele, nincs lepucolva a hevederhelye általában, nem ugrathatok vele csak ritkán, merthát jajj délután jön rá vki :(

Egyszerűen elegem van abból, ahogy végig kell néznem, ahogy a szeretett lovam (akit kezdetben csak én lovagoltam) hátába belepattannak, ahogy fémzablát használnak rá (nagyon puhaszájú ló) ahogy meghúzzák neki a kikötőt. És nem tehetek semmit. Ha saját lovam lenne, akkor mindezen nem kéne keresztülmennem, gyerekkori álmom válna valóra. Lassan be fogok depizni:( Mivel tudnám meggyőzni őket? 8 éve lovagolok, tisztában vagyok a lótartás előnyeivel, hátrányaival, szval nem kérek ilyen válaszokat: nem állsz készen egy lóra! stb.

válaszokat köszi:(



2020. máj. 25. 13:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem bántottalak, segítettem.

Nem értem mi a gondod a bérléssel. Nem kerül annyiba mint a tartás és nem kell a ló árát sem kifizetned.

" sajnos nálunk a kibérelés úgy megy, hogy ha kibéreled, azt csinálsz a lóval amit akarsz, de az edző is azt csinál."

Ezzel mi a gond? Eléred a célod, a lóra nem ülnek gyerekek, nem kerül annyiba. Az edződet pedig még mindig megkérheted hogy ugyanúgy tartson neked edzést vele.

A kibérlés alatt nem az 1-2 órást, hanem 1-2 hónapost bérlést értem. Ha lesántul, akkor pedig következő hónaptól nem kell fizetned, és gyerekek sem ülnek rá.

2020. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
#11 köszi hogy segítesz, de felrertetted a dolgot: ha az edző is azt csinál vele amit akar, akkor továbbra is ülhetnek rajta kezdők
2020. máj. 25. 22:02
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

10 millió. Te nagyon hüe vagy modellkém.

Egy ilyen ló ára olyan 250 - 550 között mozog. A havi betartása max 50-55. Huszonéves iskolalovat (a leírás alapján is) illik nyugdíjazni. Ezért vidékre, legelőre viszed, ahol 30-45 forintba kerül. Ezekben az árakban benne van minden, kivéve az állatorvos.

A félévente doki nagyon durván 30-40 ezer.


Mivel dolgozol (állítólag) ezt simán kitudod termelni. Hol itt a gond?

2020. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ló mondjuk 400000, bertartas havi 60 nálam van még kb 5 évig, 5x12x60=3600000 doki nyugdíj plusz ot év 30000ert =1800000 akkor kb 20szor doki 35 ezerert az még 600000. Nyilván vennék neki sok felszerelest 500 000. Ez így eddig. Estleges plusz állatorvosi kezelések min. 1000000. És még ugye a kovács ez igy nagyjából 8 millió ami ugye ahhoz képest hogy nem számoltam ki egész közel van a 10hez. Szval ki is a nagyon hülye?
2020. máj. 25. 22:36
 15/21 A kérdező kommentje:
Mármint összesen 8 millió nem a kovács.
2020. máj. 25. 22:37
 16/21 A kérdező kommentje:
Az van, hogy márciusban szerződtem közvetlenekül a karanten előtt egy héttel kb. De akkor ugye meg el kellett végeznem egy tanfolyamot, aztán ugye most a korona miatt nincs keresetem belőle még, de majd ha lesz tuti gyűjtöm a lora
2020. máj. 25. 22:40
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

"ha az edző is azt csinál vele amit akar, akkor továbbra is ülhetnek rajta kezdők"

Nem tudod vele megbeszélni, hogy feltétele legyen a bérlésnek hogy más ne üljön rá?

Hisz alapvetően erről szólna...

2020. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Beszéld meg a bérlést az edzővel, meg akkor mi értelme a bérlésének ha ugyanúgy van a ló? Mást nem nagyon tudsz csinalni, a szüleiddel pedig próbáld megbeszélni ha majd lesz pénzed modellkedésből fizeted a nagy részét vagy nem tudom
2020. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%

Én együttérzek veled, elengedtem már jópár kedvenc lovat. (bérlovas voltam sokáig, vettem egy sajátot magamnak sok év után végül :-)) Szerintem a szüleiddel is próbálj beszélni, hogy nem ugyanaz a minőség lovaglásban a saját mint az iskolaló, és jobban tudnál fejlődni egy sajáttal. A kalkuláció pontos is lehet (mondjuk a felszerelés vásárlást lehet csökkenteni ha kevés a pénz) de ne így tálald, mert ezzel tuti elrémíted őket. Elég a lótartás+kovács + kötelező doki. Amúgy élhet 28 éves koráig is :-) a fő kockázat a kora, nem tudod meddig tudod használni még és ha meg nyugdíjazni kell, akkor is ennie kell...

A húgodat nem lehetne belevenni? Mármint, hogy ő is lovagolná akkor már kettőtöknek lenne a ló? Hát sok szerencsét, és ne ess teljesen kétségbe ha ez most nem jön össze van ilyen. Majd egyszer máskor.

2020. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szval, helyzetjelentés... Szval elengedtem a dolgot, mert rájöttem hogy esélyem sincs. Kipróbáltam egy új lovat, aki fiatalabb és nem lovagolnak rakta sokan (konkrétan én és egy bácsi aki havi egyszer jön) szval köszönöm mindenkinek a valaszait
2020. jún. 1. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!