Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit foglal magába a bértartás?

Mit foglal magába a bértartás?

Figyelt kérdés

Havi mennyiért tarod a lovadat? Edzővel való óráért még így is kell külön fizetni? Napi/heti mennyit vagy a lovardában? Pályahasználatért fizetszk? Mentek egyedül terepre?

Ti választottátok ki a lovatoknak boxot, karámot? Cuccait hol tartjátok?



Nem, nem szeretnék lovat, csak felmerült bennem a kérdés.



2020. máj. 26. 17:44
 1/5 felhasználó190 ***** válasza:
100%
Ez egyébként nagyon lovarda függő, gondolom tudod.. Én ridegben tartom 50.000ért, az edzőért kell fizetni, de általában nélküle edzek. hetente ötször megyek ki (van, hogy hatszor attól függ mennyire érek rá). A pályahasználat benne van a bértartói díjban. Igen, mehetünk egyedül terepre, bár én mindig valakivel megyek. Meg van adva, hogy melyik box kié (télen estére én is ott tartom), van egy nyerges és ott van mindeki cucca+vannak szekrények is.
2020. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én tartam 70000 a tartás. Edző az teljesen külön kassza, bár én nem járok külön edzőhöz, inkább egyedül lovaglok. Pályahasználat benne van a bértartásban, terepre mehetek egyedül is. Karámot én kértem, hogy ha lehet az legyen. Eddig az volt, de ez természetesen nincs garantálva, hogy végig ott lesz. Boxot annyira tudtam választani, hogy melyik istállóban (zárt v angol box) Cuccait nyerges, illetve saját nyeregszekrény.
2020. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerződéstől függ. Mi családiháznál csináltunk bértartást 35 ezerért 6 éve, mellette volt 1 hektár legelő. 2 bértartónk volt egyszerre max, a lovak boxban voltak éjszaka, nappal egész nap legelőn, pályán nem volt, napi 3xi abrak, 2x széna, természetesen trágyázás és felügyelet. Aki hozzánk jöttek olyan emberek voltak, akiknek kikapcsolódás a ló, nem voltak nagy igényeik, csak munka után csavarogni akartak terepen, mert ahhoz jó adottságok vannak a környéken.

Több helyet is tudok ahol bértartás van, barátnőm magánlovardában tart, ott vannak boxok is, meg futóistálló is legelőkapcsolattal, van öltöző, zuhanyzó, mindenkinek nagyobb méretű zárható szekrénye a cuccnak, van fedeles és kinti pálya, illetve nagy legelő, ezért kérnek 60 ezret.

Másik helyen boxos tartás van, legelő nemigen, a karámozás nyögvenyelős, jártatógépeznek, van fedett körkarám, plus nagyobb kinti pálya, mosdó van, de öltöző már nincs, a nyerges közös, ezis szintén havi 60.

Harmadik hely, boxos tartás, van legelő, saját szekrény, kinti pálya, a fedelesért már pluszba kell fizetni.

Az edzések 9%-ban plusz pénzbe kerülnek, esetleg adnak kedvezményt.

A terep kérdést mi üzenőtáblán intéztük, aki nincs 18 egyedül nem mehet, de felette is csak 3 jármód biztos tudással. volt egy üzenőtábla, ahova kiírta, hogy mikor indult és kb merre megy meg telószámot. Amúgy nagyon hasznos, ha nyeregre raksz egy bilétát az istálló címével és egy telefonszámmal, mert ha fognak egy kóbor lovat tudják, hogy kit keressenek.

2020. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek abban, hogy ez minden lovardában más.

Nálunk 45 a bértartás.

Edzőért külön kell fizetni.

Majdnem minden nap ott vagyok ~3 órát.

A pályahasználat benne van az árban.

Gyakran megyek egyedül terepre, nem tiltják meg.

A box és a karám adott volt, de nagyon kedvesek a tulajok, szóval ha másikat szeretnék és megoldható akkor átrakják a lovat.

Van egy nyerges helyiség az istállón belül, ott van mindenkinek a cucca.

2020. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a bertartás 50-től kezdődik és van 80-ért is!

Ahol az én tartottam, ott 50-et fizettem, volt egy box, nappal kint voltak, a szerszámokkoz egy mellék helyiségben voltak helyek. Széna, szalma az árban volt meg a kaja. Vitaminokat nyilván én vettem neki.

A lovat is én vettem, anno anyáméknál volt bőven hely. 2 évig volt bertartásban. Sosem fizettem oktatót és mindig terepen mentem vele.

Sajnos már leadtam a lóvam.

2020. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!