Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felnőtteknek lovastábor?

Felnőtteknek lovastábor?

Figyelt kérdés

Vannak olyan lovas táborok, ahol első sorban felnőtteket fogadnak? Mármint nem a korhatár nélkülire gondolok, ahol amúgy 14-16 évesekkel fonjuk a lovak sörényét, meg rohangálunk a bólyák körül.

Olyan több napos lovas esemény érdekelne, ahol első sorban felnőtt hobbilovasok vehetnek részt, akiknek nincs saját lovuk, de nem csak lovardai alakzatokat lovagolunk öt napig, hanem mondjuk futószárazás, lótartás és egyéb lovak körüli témát lehet mélyebben megismerni.

Olyasmi mint egy edzőtábor, csak nem feltétel a versenyzői szint.


Tudom, Google a barátom, de eddig nem sokat segített :)



2020. jún. 3. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ópusztaszeren van nagyon jó tábor ahol vegyes a korosztály. Amikor én voltam 4 gyerek és tizen valahány felnőtt volt.

Az első nap egy pályán lovaglás, felmérés. Voltak különböző feladatok is illetve volt egy délután mikor földről dolgoztunk a lovakkal és utána egy kis szőrén lovaglás.

Volt tereplovaglás is és napos túra.

A lovak nagyon jófejek és ha szerencséd van megin rengeteg kiscsikó fog szaladgálni körülötted.

Amikor én voltam 5-6 csikó volt aki jött velünk. Amelyik lovat lovagoltam neki is volt csikója és mindenhova jött velünk.

A szállás nagyon jó mert jurtákban voltunk elhelyezve.

Összességében tetszett a hangolat, a lovakkal fürödtünk, sokat lovagoltunk és jól éreztük magunkat.


Annyira nem edző tábor de átlagon felülinek mondható a tábor.

2020. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez nem nagy segítség, de szerencsére már sok helyen van kimondott felnőtt tábor. Hirtelenjében a balástyai Leon Cavallo és a dorogi HoPe lovarda ugrott be, náluk mintha olvastam volna a felnőtt táborról.
2020. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

HA haladó lovas vagy, akkor ne lovastáborba menj, hanem lovas edzőtáborba, sokkal többet fog hozzátenni a tudásodhoz.

Sajnos a lovon való zötykölődés témában nem vagyok otthon.

2020. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket, azt hiszem az Ópusztaszerit és a Leon Cavallo lovardát már megtaláltam. Utóbbiról viszont nem olvastam itt jókat.

#2 A dorogi Hope lovardát nem találtam meg a Google-ban.

#3, edzőtáborra én is gondoltam, és igen, haladó lovasként olyan tábort szeretnék ahol tovább melyíthetem a tudásom és nem csak zötykölődünk. Viszont saját lovam sajnos nincs, az edzőtáborokba pedig tudtommal kell a legtöbbször. De ha tévedek, hol tudnék ilyen tábort találni?

2020. jún. 5. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos edző tábor többnyire vagy saját lovasoknak vagy a lovarda lovasainak van fenntartva.

Komoly edző tábor nem igazán akad amit úgy rendesen meghirdetnek mert a lovardai lovasai azonnal betelítik őket. Nálunk 2 hét alatt az összes hely elfogyott.


Ópusztaszeren nincs lötyögés, van vágta munka, terep munka is. A lovak nagy legelőjén is volt egyéni feladat ami nehéznek bizonyult mert el kellett vágtázni egyedül egy bizonyos pontig és vissza. Jó páran megküzdöttünk hogy a ló elakarjon távolodni a többiektől. Illetve van egy tó is ott. Ott a tó sekélyebb részén is átkellett menni illetve szintén vágtába kellett néhány részen közlekedni.

Eddig ez a tábor bizonyult számomra egész jónak.


Esetleg Sümeget tudom ajánlani. A capári lovasiskolát. A lovak küzdősek, nem lehet rajtuk csak lötyögni. Bár inkább gyerekek vannak a táborba de van néha párnapos terep tábor vagy lovas tájékozódási tábor ahol 80%-a a résztvevőknek felnőtt.


Ha a közelben laksz érdemes elmenni párszor, mert önállóan is lehet lovagolni tehát edző nélkül illetve ugratási lehetőség is van pár lóval.

2020. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
HoPe Horse-Man-Ship néven megtalálod őket Facebookon. :)
2020. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5-nek köszönöm a tippeket lovardákra! Sajnos budapesti lakos vagyok, de ettől függetlenül egy tábor erejéig nagyon szívesen elmegyek vidékre, ha az ott töltött idő valóban tartalmas és hasznos.


A Szilaj Lovasparkról esetleg valakinek van véleménye? Goggle még ott dob fel felnőtt lovastábor/edzőtábor hirdetést, igaz korábbi évekre, de hátha fognak még ilyet rendezni.

2020. jún. 8. 22:14
 8/8 anonim válasza:
A szilaj lovasparkot én is néztem, igaz 13 vagyok, de komolyabb táborba szeretnék menni, tetszett is, de sajnos beteltek a nagyobbaknak szóló csoportok. amit tudok ajánlani, az alsóörsön van, nővérem volt, ott kapsz egy hétre egy lovat, és tele van terepekkel, szabadidomítást tanulhatsz, de az ár ma már a kétszerese a réginek sajna.
2020. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!