Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha biztos ügetesém van, akkor...

Ha biztos ügetesém van, akkor kezdő vagyok még?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy én most melyik "csoportba" tartozom. Két fajta jármódot tudok biztosra. A lépés (az alap :D) meg az ügetés. Közép haladó nem hiszem hogy vagyok, de kezdő sem. Aki ért hozzá tudna neem segíteni?

2020. jún. 3. 17:32
1 2
 11/15 Sssaszem ***** válasza:
0%
Sajnos eü okokból nem ugrathatok magasabbat, a szemem miatt. Mert leválhat a retinám sajnos a maradék látásomat is elveszíteném.
2020. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A haladó lovast nem ugrópályában mérik. Ráadásul nem is mindenki akár ugratni. Inkább abba mérném, hogy 3 jármód biztos ülés, irányítás, elbír egy hisztisebb/nehezebb lovaglású lóval is, és képes legalább szintentartani, de még inkább hozzá tenni a ló tudásához.
2020. júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Sssaszem ***** válasza:
82%
Itt egy bökkenő kérdésem lenne, szóval csak azokat nevezzük haladónak, akik ugratnak, akik meg nem ugratnak azok nem haladó lovasok? Hogy is van ez?
2020. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kedves utolsó. Azokat nevezzük kezdő lovasnak, akik tudnak utazni a lovon anélkül, hogy leesnének a saját hibájukból. Azok a haladó lovasok, akik a csizmájukkal képesek összetartani a lovat, aktívvá tenni a hátulsó lábakat, a szárakkal állandó támaszkodást, két szár, két csizma közt lovagolni egy lovat. Alap idomító feladatokat képesek helyesen, helyes segítségekkel elvégezni, a feszes lovat lazítani.

A díjlovasok sem ugratnak, mégis rengeteg profi lovas van köztük.

Azért mondják sokan feltételnek a haladónak az ugratást, mert ha valaki helyesen ugrat, ahhoz szükséges tudja azokat, amiket az előbb leírtam.

Remélem tudtam segíteni.

2020. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
32%

Igen,valóban rosszul fogalmaztam! Elnézést kerek! NEM csak az ugro lovasok lovagolnak jol,sőt a dijlovasok azt gondolom mindenkepp stabilabbak.viszont sajnos sokan akik ilyen kérdést tesznek fel és most nem erre epp erre a te lyeg kezdo lovasra gondolok hanem mindenkire aki ilyen kérdést tesz fel,hogy sajnos nem tudják meg felfogni hogy pontosan mit is jelent a tamaszkodas és az hogy tenyleg jol lovagoljak e a lovat,nyilván ez nem az o hibájuk feltétlenül (főleg h az esetek 99%ban már bicsnaat de szar lovin ülnek )csak igazából sokan elkepzelik a fejükben hogy ok márpedig profi lovasok és sokszor sőt nagyon sokszor tapsztaltabbaknak osztják az észt,és itt nem magamra gondolok,hanem sok más komolyabb lovasra akinél sajnos saját szemmel lattam illetve tapasztaltam hogy ez tortenik.és ez nekem egyáltalán nem szimpatikus.az meg a másik hogy általában ha valaki lovasoskolaba vagy bármilyen tanuló lovardaba jár általában nem adatik meg az a lehetőség hogy komolyabb lovakat lovagoljon és nem,nem arra ertem hogy ez luxus vagy bármi igazából cska tapasztalatból mondom hogy nyilván egy 140es lovat teljesen máshogy kell általában lovagolni mint egy 120asat.de ugye lovardában meg kb 60 ás szlv re elegendő lovak vannak ami kezdo szintig nem probléma ,csak azokon soha nem tudnak megtanulni IGAZÁN lovagolni. Meg nyilván az edző hiány.sajnos sok olyan helyről tudok ,hogy egy fiatal lany le sem tette vagy epp letette vagy 2eve megvan neki de egyáltalán nem versenyzett és nem is lovagol otthon sem pedig van lova .. a rajtvizsgat ,illetve semmi edzoipapir ami nem azt mondom h sokat számít mert konkrétan bárki le tudja tenni,nem nehéz csak az a baj hogy ezeknek a fiatal embereknek semmi tapasztalatuk nincs meg és így nem is. Lesz. Egy eredményes Lovas tok sokkal többet lehet tanulni mert o már tapasztalta! Illetve nyilván egy jol lovagolt ló. Tudom ez sok minden amit irtam és szinte megvalósíthatatlan ez a sok elvárás vagy tény, de ez a véleményem (és bár újra az ugrosportrol irtam a többséget,ez vonatkozik minden másra is,csak én díjugrató versenyző vagyok és így tudod a legjobban átadni mit szeretnek.)

És megegyszer elnézést mert az előző kommentem kicsit rosszul fogalmaztam és nem jött át a lényeg.

2020. szept. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!