Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetnék az ilyen lóval?

Mit tehetnék az ilyen lóval?

Figyelt kérdés

Van egy kicsit idősebb (makacs) iskolaló, akivel már nem tudok mit kezdeni. A pályát folyamatosan levágja (főleg vágtánál). A másik meg, hogy mindig más lovat akar követni (és ezért képes levágni a fél lovardát is). És ha egyszer beállt egy másik ló mögé, nem lehet elvezetni onnan. Vagy ha el akarok fordulni vele (pl amikor már látom hogy közel vagyunk másokhoz, és nagykört csinálnék vele, hogy nehogy megint csak a másik ló után menjen) nem engedi. Egyszerűen elhúz, vagy addig forog amíg végül a másik ló mögé kerülünk.

Előre is köszönöm a segítséget :)



2020. jún. 7. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hehehe! De cuki! Az ilyen lovak geniusok és intelligensek, csak olyan lovasnak valók akik ezt is úgy tudják kezelni hogy nem idegesíti fel őket, hanem tényleg kreatívan és kedvesen. :D
2020. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Figyi a ló alapvető tulajdonsága, hogy méneshez tartozik, ha hátat fordít a másik, az a kapcsolódás egyik jelzése, ergo csatlakozni akar ösztönösen a másikhoz, valószínűleg ott minden ló a cimbije, és biztonságban érzi magát,ha a másik után mehet Valószínűleg gyerekek lovagolták korábban, ott meg neki kellett vigyázni a gyerekre a hátán, ergo nem a gyerek irányította, hanem a ló, tehát szerintem ez lehet amolyan fixálódott betanított dolog is mint mikor a túrázókat felültetik a túra távlóra akik életükben nem lovagoltak még, és a lovak csak követik egymást a megszokott úton egymás után.
2020. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Eleinte próbálj egyedül lovagolni a pályán. Csekkold hogy úgy is ugyanúgy megy-e, ha igen akkor ahogy írtam ez valami fixálódott dolog lehet.


Szállj le róla, és kézen vezesd úgy ahogy iskola lvoaglásban mennél vele, ha megy utánad, utána egyből dicsérd meg, nem javaslom a kockacukrot, almát, mert akkor az fog fixálódni. A fixációt utána váltaná a cukor vagy alma fixáció, mindig kérdezné tőled, hogy van e apród, mármint kockacukor :'D. De ha szimplán megszeretgeted, akkor a fixáció szépen majd elhagyja.


Ha már kézen vezetve azok a gyakorlatok mennek amit lóháton kéne hogy menjen, akkor szépen nyeregbe és úgy próbálkozni, ha ellenszegül leszállsz és ismétled az előző szintet, aztán utána nyeregbe és addig ismétled ezt míg ő maga nem jut el odáig hogy a következő szintre lépjen és ne ragaszkodjon a fixációjához. 1-es, 2-es 3-as vagyok.

2020. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*lovaglásban
2020. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagyon cuki ló lehet. :) Milyen fajta? Az előző válaszoló vagyok tudod 1-es 2-es 3-as 4-es


Remélem tudtam segíteni. Csak kedvesen és türelemmel!

2020. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is volt hogy ezt csinálta a ló, hogy levágta vágtánál is a pályát, nem lehet neki megengedni! Ha egyszer kiharcolja hogy az van amit ő akar, akkor többször is rá fog próbálni, és minnél többször engeded neki, annál jobban át fogja venni az irányítást.

Tapasztalat, ugyanis azt a lovat amin én akkor lovagoltam, más, kisebb, kevesebb gyakorlattal rendelkező lovas is lovagolta, (én sem vagyok profi közel sem!) és mivel náluk megcsinálhatta, hogy arra ment amerre akart, nálam is bepróbálta.

Mindegy meddig tart, de akkor is irányítsd arra amerre Te akarsz menni!

2020. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aranyos ló, és én próbálok vele kedves lenni, csak már kezdem feladni, mert konkrétan harcolok vele ilyenkor..
2020. jún. 7. 16:24
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Hehe! Próbáld ezzel a módszerrel ahogy írtam.
2020. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem szeretem a lovat bántani, de ilyenkor kettő olyat ráütök pálcával, hogy csak úgy susog. Azért csinálja, mert rá van hagyva, nincs letisztázva, hogy ki lovagol kit, ki a vezető. Nincs szankciója a hülyeségének. Már a legelső próbálkozásnál le kell játszani, akkor lehet elég egy erősebb szár vagy csizma neki, hogy észrevegye magát,de amikor így bunkózik, oda pálca kell.

Nekünk is van öntörvényű iskolalovunk, és nagyon szépen kihasználja, ha valaki határozatlan. Pl az egyik 12 éves kislánnyal azt csinál kb amit akar, de van olyan 6 éves, aki minden gond nélkül lovagol vele bármit. Pedig kb egy szintén van tudásban a két gyerek, csak a 6 éves nem fél fegyelmezni, és baromi határozott. Viszont a pozitív megerősítés is nagyon fontos. Tehát, ha elégedett vagy vele, jutalmazod a lovat.

Érdemes elosztásban lovagolni, nem osztályban, sőt akár direkt másik kézen. Sajnos az embernek meg kell acéloznia magát, mert 500-600 kilós állat nem játék, alapból kiszámíthatatlan, de kontrollálható, viszont ha mindent ráhagysz, annak csúnya következményei lehetnek.

2020. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!