Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktatok felszállni a...

Hogyan szoktatok felszállni a lóra?

Figyelt kérdés

Valaki feldob titeket, vagy sámliról, vagy úgy hogy valaki ellentart nektek, vagy csak úgy simán minden nélkül? És pl egy nagyobb ló esetében?

Csak kiváncsiságból kérdezem, érdekel a véleményetek :)



2020. jún. 17. 12:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
45%

#9 hiába mentem ki egyszer 2 órával előbb a lovakhoz pucolni se pucolhattam a lovat, mindig szerettem volna pucolni, legeltetni, foglalkozni vele, de nem engedik. Meg az ilyen lovakra amik problémásak havonta egyszer kerüktem rá mert mindig más lovat adtak alám.

Na pont emiatt, hogy hiányzott a lovakkal való foglalkozás ezért béreltem lovat akivel legalább törődhetek is.


Illetve nem nyúlhatsz úgy egy iskola lóhoz mint kellene. Van mikor földről se enged felszállni, de nem rángathatom meg, meg semmi mert rám szólnak mér bántom a lovat és jön segít felszállni. Így aztán lehet lovat nevelni.

Egyszer majdnem elütöttem a lovarda a tulajt a lóval mert szokása a lónak hogy bármit csinálsz vele hirtelen nagyobb sebességre kapcsol és neki megy valaminek, akár embernek, akár karámszélének. Rávertem kettőt pálcával a farára, hogy ezt azért nem kéne mert baleset veszélyes és a majdnem elgázult tulaj rámszól hogy mér verem a lovát. Hát bocs, akkor majd ha keresztül üget a lovad rajtad akkor még meg is simogatom.

2020. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11

Sajnálom, hogy nálatok ez a helyzet. A helyes pillanatban történő negatív mgerősítés pedig sok lónál szükséges lenne időközönként.

2020. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi fellépőről szállunk fel:)

Az, hogy feldobnak, nekem kényelmetlen, és rosszul érkezem a nyeregbe.

Kengyelből felszállni eleve nem tudok mert egy 175 marmagas lovon lovagolok, és arra az én 163 centimmel macerás lenne felszállni:D


A fellépőről szerintem kényelmesen, és egyszerűen lehet felszállni, úgy, hogy az a lónak sem fáj.

2021. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!