Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért a dechatlonban vásárolto...

Miért a dechatlonban vásároltok lovasfelszerelést?

Figyelt kérdés
Mindig amikor a környezetemben valamelyik lovas ismerősöm/barátom vesz valamilyen lovasfelszerelést 98% hogy Dechatlonos. Persze tudom, hogy sok termékük olcsóbb, mintha lovasboltban vennéd, de már régóta egyre többen (főleg az interneten) terjesztik, hogy nem igazán a minőségről híres (ezzel valamilyen szinten egyet tudok érteni, de volt már olyan dechatlonos cuccom ami bevált, de nem ez a jellemző). A választék sem túl nagy, még a webáruházban sem. “Dechatlonosok” ti miért vásároltok és ajánljátok mégis ezt a boltot lovasoknak? (A kérdés nem provokáció, minden választ elfogadok, és nyugodtan meg lehet cáfolni ha valamivel nem értetek egyet)

2020. jún. 17. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Mert helyben van és olcsóbb, nem kell a postával bacakodni plusz pénzért. Meg nekem hobbizni elég az a minőség is.
2020. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hobbiszinten lovagolok, teljesen megfelelő számomra a decathlonos minőség, ár-érték arányban oké, és itt el is érhetőbb, mint egy lovas szaküzlet meg amúgy is járok oda más termékek miatt is. Ha komolyabban csinálnám vagy versenyeznék, biztosan beruháznék profibb felszerelésre.
2020. jún. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem :)

Lótulajdonosok válaszát is várom

2020. jún. 18. 10:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Decathlonban szerintem első sorban azok a hobbilovasok vásárolnak, akiknek ruházat és nem ló felszerelés kell. Ezért van szerintem ennyi "decathlonos", aki ajánlja.

Én is hobbizok, nincs lovam így csak magamra vásárolok, 20-30 ezres nadrág ezért felesleges. A decathlon ár-érték aránya tökéletes, egy-egy termékét évekig lehet hordani heti 1-2 alkalmas lovaglásra.

Viszont ha lenne lovam, vagy versenyeznék, heti 3-4 aktív edzésem lenne már valószínűleg szakboltban vásárolnék.

2020. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lófelszerelésből kantárt vettem onnan, semmi bajom vele, nem rosszabb minőség, mint más hasonló kategóriás lovasbolti cucc. Mondjuk nyerget nem ott vennék, de ínvédőm, vastagabb nyeregalátétem van onnan és teljesen jó. Ruházatban a pólók, pulcsi egész jók, nadrágból inkább 10ezer felettiek a jók (főleg ha le vannak akciózva😏), a belépő szint az tényleg csak annak való, aki heti 1x lát lovat.
2020. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lótulajdonos vagyok.

Évekkel ezelőtt vettem huszonezerért nadrágot Horze-ban, hogy legyen végre egy jó minőségű márkás lovasnadrágom. 3 hónap alatt tönkrement, a két évvel korábban vett decathlonos nadrágom még 2-3 évet bírt (heti 3-5 lovaglás).


Ellopták a kantáromat kb 6 éve, annyira mérges lettem, hogy bementem a decathlonba, hogy amíg találok vmi szépet-jót, addig legyen amit tudok használni. Épp akciós volt a legolcsóbb kantárjuk, így újonnan 3000 Ft-ért vettem meg. Azóta is azt használom, és ennyire jó (minden értelemben) kantáram még soha nem volt.


Gumis 3 pontos szügyelőt kerestem. A neves márkáknál kb 20ezer az alja ezeknek. Decában megvettem 6ezerért, és amire kell, arra tökéletes. Utólag olvastam Fouganzás csoportban, hogy a díjugrók közül nagyon sokan lecserélték ilyenre a "márkás" szügyijüket, mert sokkal jobban illeszkedik a lóra, és sokkal értelmesebb a gumis része.

Idén adtam el 5ezerért...


Szilikonos nadrág: Horze, style stb. huszonezer, decában 7000. A színválaszték nem akkora, mint a horze-ban, vagy a style-ban, de ennyi kompromisszum belefér.


Lovaglócipő: én nem sima bakancsban lovagolok, de egy lovastársam pont múlt hónapban vett 12ezerért egy ugyanolyan típusú bőr lovaglócipőt, amit ő használ, és azt mondta, sokkal kényelmesebb, jobb a kialakítása, jobb benne lovagolni, pedig az előzőt 23ért vette vmi "márkás" helyen.


.

.

.

2020. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lótulajdonosként írok.

A több tízezres nadrágjaim is tönkrementek a több napos túrák ès ló körüli munkák miatt viszonylag rövid idő alatt. Akkor már inkább elugrok a szomszéd városi Decába egy olyan nadrágért, ami ugyanennyit bír negyede áron.

A lovaknak is veszek ott egy csomó cuccot, nem fogok többtízezres Eska kötőféket venni, amikor naponta fél órát használom a lovakon (versenyre meg nem járunk). Nyerget nyílván nem vennék ott (bár hallottam már jókat róla) meg komolyabb versenyfelszerelést sem, de az “alapfelszereléseik” lónak és lovasnak is megfelelő ár-érték arányúak szerintem.

2020. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lótulajdonos, nem versenyző.

A lónak a nyalósót szoktam ott vanni, a felszerelését használtan szerzem be. (nem sajnálom a lótol a pénzt, de figyelek az ár-érték arányra)

Magamnak nacit, pálcát vettem onnan, a pálca ellátja feladatát, a nadrágot kifejezetten szeretem. (amúgy magamnak is sokszor használtan veszek lovaglónadrágot, mert sokkal olcsóbb)

2020. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok lótulajdonos és nem is versenyzek, de heti kb. 4 alkalommal lovagolok.

Magamnak nadrágot, pálcát, lábszárvédőt a Dechatlonban vettem. A nadrág 1,5-2 év alatt ment tönkre, viszont ezt egyáltalán nem gondoltam volna, hogy eddig bírja a néha heti 4-5 alkalmat. A pálca és a lábszárvédő teljesen jól végzik a dolgukat.

2020. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyelőre hobbiból lovagolok és nincsen lovam.

A Dechatlonban pici korom óta szívesen veszünk nemcsak lovas termékeket és eddig még egyszer sem csalódtunk. Szerintem nagyon jó árakkal dolgoznak és a minőséggel is abszolút ki vagyok békülve.

Kobakokat, pálcákat, nadrágokat, csizmákat és zoknikat vettem itt és mindegyikkel elégedett vagyok, nagyon kényelmesek, szeretem őket hordani. A nadrágok és zoknik is sokkal tovább bírják, mint azt gondoltam volna, kicsit persze látszik, hogy nem új, de ennyi lazán belefér. A zoknik is sokkal strapabíróbbak, mint hittem volna, és sokkal kényelmesebbek is. nekem mindig is nagyon tetszettek a kockás mintájuk miatt :) a lovardai kutyák nagyon tudnak nekem örülni és a nadrágok/ zoknik még ezt is bírják :D

19/L

2020. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!