Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Kassai és a Némethy lovasisk...

A Kassai és a Némethy lovasiskolán kívül van máshol lovasíjászat oktatás? Mi kell, hogy lovasíjász lehessek?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni lovasíjászkodni. Milyen tudással szükséges? Ügetni már viszonylag biztosan tudok, de még nem vágtáztam. Hogyan megy az oktatás? Először megtanítanak jól lovagolni és íjászkodni és aztán kezdhetek lovasíjászkodni és ha így van ez kb mennyi idő? Nem késő elkezdenem? Van Budapesten közelebb lovasíjásziskola?

17/L



2020. jún. 22. 15:49
 1/3 felhasználó190 ***** válasza:
Vannak helyek, ahol hobbiból kipróbálhatod a lovasíjászatot, de az nyilván nem lesz az igazi. Én a helyedben a Kassai völgybe mennék, bár szerintem a lovastudásodat fejleszd tovább rá. Csak jót hallottam arról a helyről, viszont aki odamegy az áltában komolyabban is szeretné csinálni ezt a sportot.
2020. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van máshol is, de ezeken a helyeken foglalkoznak vele komolyabb szinten, így ha nem csak “kipróbálgatni“ szeretnéd akkor oda érdemes menni.


A Kassai völgyről pár dolgot tudok:

Több “központjuk” van, tehát nem csak a völgyben folyik oktatás.

Vannak nyíltnapjaik, ott egyébként minden kérdésedre választ kaphatsz.

0 lovas és íjász tudással is kezdhetsz oda járni.

Úgy működik kicsit, mint egy iskola. Vannak felvételik és vizsgák, nem csak akkor mész amikor épp kedved tartja.

Az elején külön oktatnak lovaglást és íjászatot, majd később lesz belőle “rendes” lovasíjász edzés.

Elkezdeni sosem késő :)

Több év kitartó munkája, mire haladó lovasíjász leszel és ezt el is várják. Szerintem a “néha napján lovasíjászkodom, mert unatkozom” felfogásnak ott nincs helye.

2020. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. jún. 22. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!