Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen ideges a lovam, de...

Terepen ideges a lovam, de csak "kifelé" , ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Általában azt szoktam olvasni, hogy hazafelé rohannak a lovak, nálunk pont fordítva van. Ideges, rohanna, szemes. Amikor végre hazafelé vesszük az irányt, teljesen normális, szóval még vágtázni is hazafelé szoktam inkább, mert akkor nem pörög be, pedig ugye elvileg pont azt nem lenne szabad. Más is jár már így? Egyébként kifelé sem veszélyes csak néha bosszant, hogy vitázni kell, és érzem, h pánikol ráadásul olyan helyeken ahová már évek óta járunk...

2020. jún. 26. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló. Egyszerűen csak annyi, hogy tudja hogy, “na most visz el a ménestől a veszélyes helyekre”, hazafelé pedig ő is érzi, hogy “huh, végre megyünk haza a biztonságba”.

Erődítsd benne a feléd érzett bizalmat és tiszteletet, tudja, hogy ti most egy két fős ménes vagytok és vigyázol rá ott kint/te vezeted a “ménest”. Erre jó tud lenni a földimunka.

2020. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre igazán megoldás nincs.Mondhatnám azt, hogy menj többed magaddal, de az se megoldás, hogy mindig legyen lovaglótársad. Esetleg ha fogékony vagy a parellire növelhető vele a feléd mutatott bizalom földről és nyeregből is.

Egyik ismerősömnek szószerint szellemlátó lova volt, képes volt bárhol, mármitől megijedni, még a boxában is. Ott a bizalmi játékok is megbuktak, egyszerűen nem tudtál vele mit csinálni. Elmentél valami mellett 200x tök nyugiban, a 201-re meg megugrik a semmitől. Abszolút kiszámíthatatlan volt, ezt leszámítva egész jófej kis ló volt, de amikor el kellett adnia költözés miatt, kiemelte, hogy csakis haladó, acélidegzetű lovasnak eladó.

2020. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A jelenlegi helyen nincs akivel kimehetnék. Amikor párszor társasággal mentünk régebben ugyanez volt (mivel mén és nekem kellett elöl menni).
2020. jún. 26. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!