Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heti 1 órával mennyit lehet...

Heti 1 órával mennyit lehet fejlődni? Milyen gyorsan jutnék el a vágtáig?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve lovagolni kezdtem, aztán abba is kellet hagynom, anyagi okok miatt. (a kutyánk elég öreg volt, és rengetegszer kellet gyógyszeresen kezelni/műteni/ beavatkozni, ami igazán leterhelte a szüleim pénztárcáját). Egy ideig próbáltam saját, zsebpénzből járni, de az én pénzem is véges volt.

Így hát abbahagytam. Most kb 1 éve nem lovagoltam, de nagyon hiányzik. A hely ahova jártam elég drága volt (3500/ fél óra) így egy olcsóbb után néztem. Itt 3500 egy óra.

Ügetésig jutottam (futószáron), könnyű ügetés megy (nagyjából) a tanügetés viszont nem.

Ha ilyen tudással heti 1x egy órára járnék lovagolni, azzal fejlődnék eleget? És menyi idő lenne eljutni vágtáig? Esetleg a szabadon lovaglásig? És a kissebb akadályokig?

Előre is köszi



2020. júl. 5. 10:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mennyire kevés az a heti 1 óra lovaglás, ha azon kívül kijárok a lovak körül tenni-venni?

És köszi a segítséget

2020. júl. 5. 16:58
 12/20 anonim ***** válasza:

11: Szia, én vagyok a 6-os.

Én társasággal voltam, és őköztük volt, aki 2 éve tanult lovagolni, mégse engedték se terepre, se vágtára.

Én azt a különbséget láttam köztünk, hogy nagyon instabilan, ügyetlenül, akár görbén ültek a lovon (előre vagy oldalra billenve), mint akik mindjárt leesnek. Én meg jó tartással, stabilan - ösztönösen.

Tényleg semmi más nem ment, nem tudtam jól leadni a lónak a jelzéseket, csak a sebességváltást és irányváltást. A ló meg szelíd volt, kezes, mindent tudott magától, azért őt kaptam, mert én voltam a legkezdőbb, felszállni se tudtam, csak kerítésről.:)

És fogott egy lovász engem, elvitt egy külön kerek karámba, és instruált, kitűzte, hogy menjen nekem a vágta.

Szabadon, nem futószáron.

Ez egy tanyán volt, lehet hétvégéket befizetni, napi 2x2 tanóra van akkor, vannak ilyen lovardák, szerintem menj ilyen helyre!

2020. júl. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%
én lusta voltam elolvasni az összes választ, szóval lehet, hogy hatalmas nagy hülyeséget írok de ęn voltam lovastáborba és már a második napon ügettem, a harmadikon vagy a negyediken meg már vágtáztam. Persze elottel is lovagoltam csak rossz volt az oktatás és lovardát váltottam. A régi helyen egyszer ügettem de akkor se magyaráztak semmit csak felültettek és kész.
2020. júl. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen gyorsan... Hát, ez teljesen egyénfüggő. Az lenne a praktikus, ha a tempót tekintve egyre gyorsabb jármódokban szerez gyakorlatot a lovas. Ezzel az a baj, hogy az emberiség jelentős része sosem jut el a tanügetés kiüléséhez. Ez itt is látszik Gyakorin, ezek a szorítsd a térdeddel, dőlj hátra, mozogj a csípőddel, ők azok, akik nem kapták el a mesterség titkát. De mások meg igen.

A második alkalommal már kint vágtáztam a prérin jellegű beírások meg nagyon szomorúak.- A ló szempontjából.

2020. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ a helytől és a lovastól is.

Valaki heti 3-4 alkalom mellett is alig fejlődik, mert nem érez úgy rá, mint mások.

Illetve, vannak lovardák sajnos, akik “visszatartanak” hogy tovább tudják lehúzni az ember pénztárcáját.

És még millió más dolog befolyásolhatja a tanulási időt.

Ráadásul az sem mindegy, hogy hogyan tanulsz meg lovagolni. Már jól elvonatozol körbe-körbe egy automata iskolalovon vagy valódi, komoly lovas tudásra tettél szert.

Ha komolyabb helyen lovagolsz heti 2-3 alkalommal akkor egy év kell szerintem nagy átlagban az alap jármódokhoz és a biztos üléshez. Viszont itt még nincs vége! Ezután kezdesz bele az idomítólovaglásba és az ugrómunkába, amiket több év elsajátítani. Na meg ugye jó pap holtig tanul.

A legfontosabb, hogy jó helyet találj! Inkább járj egy drágább, de jó helyre heti egyszer, mint egy “vonatozós, ló kizsákmányolós” tömeglovardába heti 2-szer. A fejlődés is gyorsabb lesz.


(Valahol egyszer azt hallottam, hogy heti egy az semmi. Heti kettő a szinten tartás és heti három a fejlődés. Szerintem ezt nem szabad ennyire komolyan venni, mert minden edző/lovarda/lovas más, de támpontnak nem rossz.)

2020. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A lovarda ahova jártam ( a drágább) tipikusan a lehúzós hely volt. Az oktató unottan tanítottak, nem igazán javítottak ki. A gyerekek aki oda jártak tipikus arisztokrata csemeték akik csak azért járnak lovagolni, akár heti 5x hogy mutassák nekik telik erre. A lovak közül több rosszul izmolt, fáradt, besavanyodott paci volt.

Emiatt is akartam váltani, csak ezt eddig nem fejtettem ki.

Az új hely ahova most szeretnék járni (az olcsóbb) sokkal szimpatikusabb. Ez nem olyan mint az alőző hely, ez inkább lovas "tanya". Igaz hogy nincs anyi lehetőség (pl csak egy pálya van),de az okatotók és a lovak is szimpatikusabb. A lovak közül van egy kettő ami már inkább dagi, de szerintem ez nem baj. Az iskola lovak pedig jók, van idősebb, fiatalabb hogy lehessen más fajta lovakat is lovagolni. Az oktató val beszéltem telefonon, és nagyon segítőkész volt, mondta hogy menjek el valamikor amikor nincs oktatás, nézzek körbe, szívesen körbe vezet.

Szóval szerintem ez is számít.

Még jöhetnek válaszok

2020. júl. 7. 23:54
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A heti egy is több mint a semmi, szerintem. Én jártam évekig heti 1x mondjuk kevés volt, de legalább lovon voltam. Egy haladó bérlovas szintig jó sztem. Egyedi és helytől/oktatótól nagyon függ a tempó, de miért kell sietni? A szimpatikus oktató nagy előny, ha jól tanítanak és nem csak felraknak, oszt csináld ahogy tudod sokkal hatékonyabb. De a lovaglás nem olyan történet, hogy most járok heti 1-2x aztán egy év-két év múlva nyerem a kupákat 140cm-en. Türelem és kitartás az kell hozzá, de akinek nincs úgyis abbahagyja. Szóval hajrá!
2020. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Nem is szeretnék sietni, és a versenyzés sem hiszem hogy az én terepem.

Köszönöm

2020. júl. 13. 08:59
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 7 éves koromban kezdtem el lovagolni, 1-2 évig sétatornán voltam, majd futószáron megtanultam ügetni. Ezek után kb 9 lehettem, amikor osztályba kerültem. Közben volt egy esésem is. 10 éves korom után sajna abba kellett hagynunk, ugyanis ahová jártunk, elköltöztek. A 12. szülinapom után újra lovagolni kezdtünk, máshol. Először kb 8-10 alkalommal futószáron voltam, majd kiengedtek a nagyobb karámba lovagolni, patanyom figurákat tanultam, plusz a D1-es díjlovasprogramot. Aztán 13 éves korom után elkezdtem vágtázni. Egy hónap múlva leszek 14. Természetesen mind a két helyen hetente egyszer voltunk lovagolni, de az utóbbinál sajna nem tudtunk mindig menni, ugyanis ott nincs fedett pálya, tehát időjárástól függ, hogy mikor tudunk menni. Most a héten megyünk lovastáborba is, sajnos csak 3 napra, de ez is hasznos, új barátok, egész nap lovak között vagyunk, napi 2x30 perc lovaglás.



Ha türelmes vagy, igen, heti egy lovaglással is el lehet jutni a vágtáig. Az, hogy mennyi idő alatt, tőled függ, hogyan haladsz, fejlődsz. 2 év szerintem biztos kell, de nem tudom, ott milyen sorrendben tanítanak. (Ezt arra értem, van ahol ügetés után kiengednek egyedül lovagolni, mint nálunk, és patanyom figurákat tanulsz, vagn ahol pedig futószáron az ügetés mellett a vágtát is tanítják.) A lényeg a türelem és a kitartás. Remélem tudtam segíteni.

2020. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. júl. 13. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!