Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belevágjak a lótartásba?

Belevágjak a lótartásba?

Figyelt kérdés
Pár éve lovagolok, középhaladó-haladó szinten, amatőr versenyeken is részt szoktam venni. Egy ideje már nézegetem a lovakat, ugyanis nagyon szeretnék már egyet. Bértartásban lenne ideális, ugyanis itthon anyum nem nagyon támogatná az ötletet, de a legközelebbi jó lovarda egy órányira van kocsival tőlünk, így ez kilőve. Itthon lenne hely neki, lenne legelője meg boxa kifutóval. Már fél éve olvasgatok utána, mindent, amit csak lehet, de még mindig maradtak kérdéseim. Kiszánoltam, mennyi szálastakarmányt és mennyi abrakot kellene neki adni, erre mind lenne elég pénz, illetve minden plussz kötlséggel tisztában vagyok, ismerem valamennyire a lehetséges betegséginek tüneteit, lenne állatorvos is közel. Leginkább fiatal/kezdő lótartóktól kérdezném, nincs olyan, hogy meguntátok?(néha elég könnyen megunom a dolgokat, így ettől tartok a legjobban) Ha elutaztok, hogyan oldjátok meg? Lovardába viszitek, vagy marad otthon? Ha 2-3 naponta lovagolom, a többi idejét pedig boxban/legelőn töltené, az hanyagolásnak számítana? És ha pl lebetegedek(fekruárban egy egész hónapot ágyhoz ragadtam tüdőgyuszi miatt, ilyen esetben például nem tudom, mit csinálnék) hogyan oldjátok meg? És, bár tudom, a ló csak társaságban érzi magát biztonságban, ha egyedül tartanám, mennyire károsítaná őt? Illetve, ha valaki van olyan szíves, leírná iskola melletti lovas rutinját? Nagyon sokat segítene, mivel még én is iskolába járok. Ha valami zavaros, sajnálom, és a válaszokat előre is köszönöm!

2020. júl. 8. 21:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A "nem támogatják itthonnal" az a baj, hogy mindent magadnak kell megoldani. Trágyát hova teszed? Mit csinálsz, ha megtelik? Vagy OK megveszed a szénát, de hogy kerül haza? Ki fogja a bálákat összerakni, gurítani, lefedni, ki fog karámot javítani. Ki gondoskodik a lóról, ha 39 fokos lázzal élni alig bírsz. Meg ugye egy lovat nem tudsz csak úgy kikerülni, anyud majd panaszkodik, hogy büdös a trágya, sok a légy... Stb. Ezt csak úgy élvezet csinálni, ha mindenki melletted van, legalábbis ne legyen ellened, mert úgy csak nyűg.

Nem lebeszélni akarlak, csak szeretném, hogy el gondolkodj minden eshetőségen és azok megoldásán.

2020. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!