Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A western lovasok miért...

A western lovasok miért farmerbe lovagolnak?

Figyelt kérdés
Láttam egy csomó videót western lovasokról és farmerbe lovagoltak. Lehet én vagyok hülye, de tényleg nem értem miért. Angolba vagyok és soha nem jutna eszembe farmerba lovagolni, de nyilván a western más téma.

2020. júl. 12. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mert ott az a divat.
2020. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez a munkalovaglásból alakult ki (régen a western munkalovasok farmert hordtak, a lovaglógatya nem igazán bírta volna a strapát :D ) a farmer megmaradt mostanra a lovaglásban is. Hagyománytisztelet, divat, stb. miatt. Illetve nekik a western üléshez és a western nyereghez kényelmes a farmer, +aki mondjuk munka vonalon versenyzik most is (pl. cutting), annak még mindig elkél az erős anyagú nadrág.
2020. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. júl. 12. 23:00
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem westernbe lovagolok, csak hobbi szinten, de én is farmert hordok. Sajnos az a lovaglónadrág, ami derékban passzol, az jóval a bokám fölé ér :/

A lovas farmerjaim nem annyia feszülősek, kb egy számmal nagyobbak, mint amiket hordok, de engem még így se dörzsölt ki soha sehol. Sőt az is előfordul, hogy mackóban ülök fel a lóra. Minden csak megszokás kérdése.

2020. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A lovaglónadrág egyébként senkinek se ér le teljesen bokáig, ezért használunk lábszárvédőt vagy hosszú lovas zoknit amit gatyán kívül hordunk.
2020. júl. 16. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nemes egyszerűséggel csak komfortosabban érzem magam farmerben, mint lovaglónadrágban.

A westernek a farmer a stílusa. Bármiben lehet lovagolni, de mindennek megvan a maga stílusa. Angol nyeregbe például eszem ágában nem lenne farmerben felszállni, ha meg akarnám adni a módját.

2020. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg az a divat és egyébként angol nyeregben nem is kényelmes a farmer, ahogy a lovaglónadrág sem túl kényelmes a western nyeregben.
2022. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

farmerba? Ajjjj Nem kellett volna kilépni az általános iskolából negyedik után... Vagy nem iskolából, hanem iskolábu?

Egyébként mikor kevés pénze volt az embernek, akkor olyan nadrágban lovagolt, amit utcai viseletre már kiselejtezett.

2022. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!