Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen vezetőszárat használtok?

Milyen vezetőszárat használtok?

Figyelt kérdés

A lovam elég rakoncátlan tud lenni és én a Decathlonos "tack" vezetőszárral rájöttem, hogy csak nehezítem a saját dolgom, mivel nagyon szedi a koszt, puha, gyenge és nyúlik össze-vissza, így pedig nehezebb megfogni a lovat.


Szóval ti milyen vezetőszárat ajánlotok?

Köszönöm a válaszokat előre is! :))



2020. júl. 13. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A vezetőszár szerintem egy olyan kérdés, ami nem igényel nagy szaktudást. Márkát felesleges lenne mondanom. Mondom a technikát:

Bemész a lovasboltba,(akármelyikbe, nem csak a Decathlon van) mostmár tudod, hogy milyet nem szeretnél. Nézel egy erősebbet, vagy akár megkérdezheted az eladót, hogy milyet ajánlana, ami nem koszolódik olyan könnyen, nem nyúlik, stb. . A puhákat nem tudom ajánlani. Karabínerben eltérő lehet. Ha ficánkolós a lovad nem ajánlanék szabadulósat (pánikkarabíner) , hiába arra van kitalálva, csak rászokik a ló ha nem elég ügyes az ember és folyton eltépi magát. Egy egyszerűt preferálok leginkább. Ne valami ócska alumíniumból legyen, mert az könnyen törik.

Most lehet megköveznek, de fiatal vagy problémás lónál nem megoldás ha hagyjuk hogy eloldódjon a karabínervagy elszakadjon a szár.

Persze tapasztaltabb lónál szívesen alkalmazok pánikosat, mert ha baj van könnyen lehet oldani, hisz erre találták ki.


Azon kívül, hogy milyen hosszúságút szeretnél az a te igényedtől függ.


Nekem életem egyik legjobb vezetőszárát én magam csináltam, egy jobb minőségű hegymászó kötelet (nem vékonyat, vezetőszár vastagdágút) rácsomóztam egy tűzoltó karabínerre, és nagyon jól kitart, nem koszosodik.


Az évek során rájössz milyen a jó fajta neked, de ahhoz többet ki kell próbálnod.

Remélem tudtam segíteni.

2020. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jöhetnek még tapasztalatok!
2020. júl. 13. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:

A fonatolt kötél+tűzoltó karabiner az egyik legstrapabíróbb opció és olcsó is. Mi is használjuk viszont inkább csak képzettebb lovaknál, mert nem szakad/törik el baj esetén, illetve éget/csúszik a kötél, ha rángatja a ló. (Láttam már lovat aki átszúrta az orrán ezt a fajta karabinert, amikor estére kikötötték vele, úgyhogy elővigyázatosnak kell lenni, mert nagyon erős.)


Természetes kötél (pl. len) sem a legjobb, mert esőben megdagad és nem lehet kicsomózni.


A Decás vezetőszárakból ezt a fajtát szeretem és használom: [link]

Az a másik, puha fajta egy borzalom szerintem (ez: [link] ), illetve ezt a fajtát sem szeretem: [link]


Méretre a standard 2,5 m szerintem a legjobb. Ha hosszabb (~4m) akkor zavaró az embernek, az a méret már inkább kiképzésnél szükséges. A kisebb meg nyilván túl rövid egy-egy ijedezésnél pl.


A pánik karabiner nagyon jó találmány (bár nem valami strapabíró), nyilván okos ló rájön, hogy, ha hisztizik elengedi a félős lovas, de ez nem a vezetőszár hibája. Tessék nevelni a lovat, hogy ilyen eszébe se jusson vagy egyszerűen csak nem szabad elengedi ilyenkor, hisz az se old ki magától. Vészhelyzetben viszont nagyon jól tud jönni.

2020. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az elsőt amit linkeltél, azt néztem én is. Styleban néztem, ott "amerikai stílusú vezetőszár" volt a megnevezése. Akkor ezek szerint az jó? Valakinek bővebb tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2020. júl. 14. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Sima fonatolt kenderkötelet használok karabínerrel. Eddig nem nagyon hagyott cserben.
2020. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!