Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál 9-10 hónap kihagyá...

Lovaglásnál 9-10 hónap kihagyás után nagyjából mire számítsak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Még mindig képlékeny és kérdéses, hogy pontosan mikor tudok menni újra, de sajnos valószínűleg csak ősz elején. Viszont nagyon hiányzik és ha rajtam múlt volna, ki sem hagytam volna egy hónapot sem..

Csak sajnos szétment a térdem és bármilyen orvost, egyéb szakembert kérdeztem, egyik sem engedte, hogy folytassam, mondván most pihentessem, jöjjön rendbe, majd csak utána.. És ha nem lett volna a vírus már tavasszal lovagolhattam volna, akár még ügyességi versenyen is indulhattam volna.

Lekopogom, de úgy néz ki már rendben van és lassan mehetnék újra, csak ez a hónap elég hektikusnak ígérkezik, pluszban egyetemet kezdek majd szeptemberben és még sok a bizonytalanság.

Szintileg így álltam: biztos ügetés kengyellel és anélkül szabadon és irányítás is, alapabb figurák, vadászvágta kengyellel és irányítás, kengyel nélkül hivatalosan még nem vágtáztam, de volt rá példa, hogy elhagytam és nem volt belőle baj. Terepen is hónapokon át heti rendszerességgel voltam.

( oviban-alsóban ~3 évig lovagoltam, utána kb 9 éves kihagyás volt, mert a régi hely majdnem megutáltatta velem, de hosszabb történet, utána újrakezdtem és majdnem 3 évig lovagoltam megint. kicsit fura ez a 3 évenkénti dolog, így belegondolva o_o )

A mostani helyen amúgy sokszor dicsértek, mert ahhoz képest, hogy hány éve nem ültem lovon szép volt a mozgásom és hamar visszajöttek a dolgok, csak közben tartok attól, hogy visszamegyek és szerencsétlenkedek majd pár sort.. :c

Szerintetek nagyjából mennyi idő kell, míg újra visszarázódok?


2020. aug. 1. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Izomlázra számíts! És szerezz be egy térdvédőt ha sérült a térded egyszer azért bizonyos mozgások nyeregbe lehet érződni fognak.
2020. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalommal alapos edző szinte biztosan futószárra tesz, ha megmondod neki, hogy 10 hónapot kihagytál. Megnézitek mindhárom jármódot, irányítást, aztán ha jól megy, már második alkalommal se hiszem, hogy kelleni fog a futószár, de ha nem, akkor is max 1-2 óra szerintem valakinek visszarázódni az alapokba, amennyiben azok stabilak voltak. Terepre mondjuk még addig nem engednélek az edző helyében, amíg nem nagyon biztos minden, amit eddig tanultál, mondjuk olyan 5-10 alkalom után, de ez már tényleg attól függ, mennyit felejtettél. Amondó vagyok, szerintem 10 hónap alatt olyan sokat nem lehet.
2020. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lovaglás is olyan, mint a biciklizés, nem lehet felejteni. Viszont az elején lehet nem lesz olyan élvezetes mert vissza kell erősödnöd, az izmadinak vissza kell szokni.

Az edzőnek mindenképp szólj a, térded miatt. Sőt, ha nincs a loviban térdkímélős kengyel, akkor érdemes sajátot venni kengyelszíjjal és vinni magaddal. Kb 2 perc lecserélni, ha a sima kengyel nyírja a térded. Illetve tegyél fel rögzítő vagy ami kell, hogy ne legyen gond, de ezt majd te fogod érezni.

2020. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hálásan köszönöm mindenki válaszát, megnyugtattatok! Természetesen ment a zöld pipa mindenkinek! A tanácsokat, tippeket, pedig megfogadom, köszönöm szépen! :)
2020. aug. 2. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ízületi problémák miatt hagytam ki majdnem egy évet. Semmit se felejtettem. :)
2020. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krande ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy a lóval közben mi történt. Csak volt a többiekkel, vagy lovagolták? Mármint nyilván, a te izomlázadon ez nem segít, de azért nem mindegy, hogy milyen lóra ülsz sok hónap után föl.
2020. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!