Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki folyton elengedi a...

Valaki folyton elengedi a lovam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy fél hektárnyi legelőm a házam előtt,előttünk egy elég sűrűn járt utca van a ló pedig a legelőn pányváztatva szokott lenni. 1 hónapja valaki rákapott arra, hogy elengedi a lovamat. Nem tudom rábizonyítani senkire de nem tudom mi tévő legyek.. Egyértelműen valakinek el kell engednie hisz rá csavarós karabinert használok amit a ló nem tud kicsavarni és még sokszor nekem is nehéz lecsavarni ha be szeretném hozni. Mi tévő legyek? Legelőt meg lehet figyelni kamerával? Félek egyszer nagyobb probléma lesz ebből..
2020. szept. 7. 15:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
51%
Lakatold le a lovad
2020. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lehetne kitenni egy kamerát, ha a te tulajdonod a legelő? Kihajítasz mellé egy táblát is, hogy ne legyen gond később, és kész. De ha megvan felvételen, tuti mennék a rendőrségre... Jogtalan behatolás, más tulajdonának piszkálása, esetleg még veszélyeztetés is, mert ha szabadon megindul, simán kinyírhat valakit egy autós balesetben (plusz nyilván ő is sérül). Utca felől legalább nem tudsz egy villanypásztort tenni?
2020. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
A kettes nagyon jól leírta a villanypásztor nagyon jó ötlet
2020. szept. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem pányva+villanypásztor jó megoldás lehet, viszont ha kikötöd akkor inkább pánik karabínert használj ha bármi gond van felakasztja magát, akkor egyből tudod oldani. Illetve mindig legyen elérhető árnyék és víz.

Lehet amúgy kamera se kéne csak a tábla. Amúgy elég hülye aki ezt csinálja, mert egyrészt birtokháborítást követ el, veszélyezteti a lovat, sőt a forgalmat is, mert 50-70es tempónál találkozni egy lóval az állatra tuti halálos, de a kocsiban ülők se biztos, hogy megússzák.

2020. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
valakinek ez a hobbija? lapits egy bokorban hátha meglátod ki az
2020. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Egy IP kamera 20e forint és 3 perc felszerelni :) Jelez ha mozgást érzékel, és rögtön látod, hogy ki császkál ott.
2020. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy mivel nincs körbe kerítve a terület nem használhatok kamerát mert megbüntetnek. Lakatra már esküszöm én is gondoltam. Sajnos múlt nyáron oszlopokkal együtt lopták el a villanypásztort egy este folyamán..
2020. szept. 7. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Használhatsz kamerát
2020. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Ezt nem igazán értem, hogy a saját területet miért nem kamerázhatod be, csak azért, mert nincs elkerítve... Húzz ki egy madzagot, neked úgy tetszik a kerítés, és kész..

Vagy csináld meg a villanypásztort, kamerázd be (akkor ugye már le van kerítve), és ha valaki ellopja, azon le is veretheted a rendőrséggel..

De abban igaza volt, aki azt írta, hogy figyeld meg személyesen. Nézd meg néhányszor, hogy kb hány körül engedi el, és legyél ott meglapulva. Telefonnal felvétel, megmutatod neki, és meg lehet fenyegetni, hogy még egyszer szabadon lesz a ló, mész feljelenteni.

2020. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az lehet a baja, az adott embernek hogy pányvázva van a ló. Sajnálhatja a lovat vagy úgy gondolja, hogy ez kínzás neki.

Nem lehetne villanypásztorral bekeríteni egy részt és elengedni a lovat? Szerintem akkor ez a kiengedős dolog is abbamaradna.


A kamerára pedig tényleg elég kusza törvények vonatkoznak. Jól járj utána hivatalos szerveknél, nehogy feljelentsen egy rosszakaró.

2020. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!