Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy elengedjen...

Mit tehetnék, hogy elengedjen Miamiba?

Figyelt kérdés

Lenne egy lehetőségem, hogy szeptemberben 3 hétre elutazzak Miamiba (vagyis már augusztus végén). Viszont az anyám nem akar elengedni (jövő februárban leszek 18). Mert hogy mi van, ha bármi gond lesz, haza sem tudnak hozni. Ez a gond, hogy rettenetesen félt. Pedig nem egyedül utaznék, hanem a legjobb barátnőmmel. Neki ott él a családja egyik fele, ingázik Budapest és Miami között. Az apja már egy évre előre megveszi a repülőjegyeket neki, de időközben szakítottak a barátjával, így nem akarja, hogy az a jegy elvesszen. Ezért kérdezte, nincs-e kedvem kimenni vele. Idősebb nálam, 21 éves, szóval nem két tinilány akar nekivágni egyedül Amerikának...

Senki nem érti, miért csinálja ezt anya, miért félt ilyen betegesen. Annyira szeretnék menni. Anyagilag sem lenne gond, mielőtt jönnétek azzal, hogy menjek és dolgozzak meg érte... Apa is mellettem van, a nagyszüleim is, a nevelőapám is. De anya önfejűen hajtogatja, hogy nem érdekli, nem mehetek.


2018. máj. 29. 12:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Magyarázd el az ostoba anyádnak, hogy lehet, hogy SOHA nem lesz még egy ilyen lehetőséged az életben, és mi a fene bajod történik, ha a reptereken ezrével van biztonsági szolgálat, rendőrség aki vigyáz rátok, Amerikában meg ott vár a család.


Édes Istenem, hogy lehet ennyire hülye az anyád, hogy megfoszt egy vissza nem térő lehetőségtől. Amerikába nem "ugrik ki" az ember hetente.


Remélem összejön az út!

2018. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van az elsőnek. A legtöbben Európa határait sem hagyhatják el, te meg kimehetnél Miamiba, ráadásul a barátnőddel, aki nyilván ismeri a helyet, mint a tenyerét. Mondd el neki, hogy egész életedben bánnád, ha kihagynád, ráadásul tapasztalatszerzésnek és nyelvtanulásnak sem utolsó.
2018. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 szántóvető ***** válasza:
64%
"Senki nem érti, miért csinálja ezt anya"-mert 20Km-es körzetben élte le az életét és amerikáról mindössze annyit tud hogy messze van.mindenképp menj el,ha másképp nem megy akkor hazudj az indulás napjáról.
2018. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

"Magyarázd el az ostoba anyádnak"


Attól, hogy félti a lányát még nem ostoba.

2018. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Utasbiztositas kell. Es maris nem gond ha valami tortenik pl baleset.
2018. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anya mindent túlaggódik. Pl most voltak a férjével nyaralni, kettesben. Itthon maradtam, de lebetegedtem (lázas volt 4 napig, meg fájt a torkom nagyon, de semmi komoly nem volt). Voltam orvosnál, kaptam gyógyszert. De anya haza akart jönni, mert hogy ő így nem tudja jól érezni magát, neki mellettem kell lennie és hogy soha többet nem megy nélkülem sehová... Szóval már néha elég beteges, amit csinál.
2018. máj. 29. 12:26
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

1. Szökj meg.


2. Legközelebb ha elmennek otthonról, ne mondd meg, hogy beteg vagy/voltál.

2018. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

Érd el, hogy a tudatalattija közelebbinek élje meg, ne egy ilyen "óriási, messzi és veszélyes dolognak"...


Mondd meg neki, hogy ma már fillérekért vannak Miami-ba repülőjegyek, vízumkötelesek sem vagyunk, rengeteg magyar utazgat arra, sokan egy évben többször, semmi felfedezetlen, amitől félni kellene.

Tavalyelőtt voltunk kint utoljára, minden rendben ment, bár spanyol nyelvvel többre mentünk volna, mint az angollal... :D


Repjegy átírási költsége mennyi lesz?

2018. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

simán menj el


úgyse tud hazahozni


lehet balhé lesz, de utálnád magad, ha az anyád miatt ezt kihagyod, és nem vállalsz be egy kis mosolyszünetet

2018. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
Mond ell a betegesen aggódo anyádnak hogy nem minden napi az hogy ell lehessen menni Miamiba,és örülni fogtok ha életben egyszer ell tudtok menni fél napra Horvátországba!MINDENT TEGYÉL MEG HOGY ELL TUDJÁL MENNI MIAMIBA!Mert szerintem ha nem enged ell elöbb utobb ő is meg fogja bánni.Ja és arról nem is beszélve hogy 3 hétremeg tud tőled szabadulni.Te is jól jársz és a beteg anyád is!
2018. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!