Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagláskor miért kell csizmát...

Lovagláskor miért kell csizmát hordani?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 23:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Mert a feltöri a lábad a ló szőre, kengyel.

Ahhoz nagy profinak kell lenni, hogy valaki szőrén,

gatyában, mezítláb ülje meg a lovat.


Mondjuk, félcipőre, papucsra, puszta lábadra nehéz lenne

sarkantyút szerelni. :-)


Komolyra fordítva a szót, védőeszköz a csizma.

Védi a lábadat a súrlódástól, ütőstől és attól, hogy ha

a lovacska rálép a lábadra, akkor ellentartson,

ne legyen a lábadból palacsinta.



A lovaglásnak megvan a kultúrája. Nem véletlen az öltözék.

2020. szept. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

1-es vagyok:


"A lovaglócsizma nem egyszerűen “jól néz ki”. Biztonságos, megvédi a lovas lábát a kengyelbe csúszástól, és a nyeregszárny dörzsölésétől. Sok lovasnak csizmában könnyebb az alsó lábszárát a megfelelő helyen tartani. A csizma nem csak a kengyelbe való becsúszást segít megelőzni, de talpának és sarkának kialakítása olyan, hogy egy esetleges eséskor kevésbé akad be a lábad a kengyelbe. Lovaglócsizmád kiválasztásának két legfontosabb szempontja – az időjárás és hogy milyen gyakran ülsz lóra."

2020. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Lassan 20 éve lovagolok, és sosem volt csizmám. Lábszárvédőt szoktam edzőcipőre felvenni. Tökéletesen megfelel.
2020. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
91%
10 eve lovazok, utálom a csizmát deichmannban vettem fekete boka gumicsizmát. Tokeletesen jo, rahuzol egy labszarvedot es remekul tartja a lábad. Mindemellett jo sokat megsporolsz a cipo miatt.
2020. szept. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha megnézel mai, igazi cowboyokat mind farmerban meg bakancsban van munka közben lóháton.
2020. szept. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Attól is függ, milyen szinten lovagol az ember. Ha csak hobbiból, pusztán a ló és a lovas kapcsolatáért, az könnyen lovagolhat szőrén is (patraccal kérlek 🙏🏻, a ló hátáért), csizma nélkül is.


Beszéltem legutóbb egy kezdő-haladó lovassal, mondtam neki hogy megyek csizmaszárat venni, mert kopik el a mostani nagyon, erre azt felelte, hogy az övé 5 éve megvan és még mindig alig látszik rajta valami, mert ápolja, stb. Én is ápolom, minden edzés után áttörlöm, pár naponta balzsamozom. Mondom wow, mivel csinálhatja hogy ilyen jól bírja a bőr, aztán megnéztem, hogy hogy lovagol, és.....

Szóval lovaglási stílustól, képzettségtől is függ, a gyerek konkrétan eltartotta a lábát a ló oldalától.

Ezt is lehet lovaglásnak nevezni, de én nem hívnám annak.


Tehát összegezve: Lovon üléshez nem szükséges a csizma/csizmaszár, mert annak alig van sport értéke, nagy valószínűséggel nem szedi szét a lábadat.

A cipő rész mindenképp fontos, hisz vékony talpú, összeszűkülő lábfejrésze van (nem ragad a kengyelbe bele, ha leesbe a lovas).

Aki tényleg lovagol, annak a csizmája folyamatosan a ló oldalán van, enyhén szorít vagy megtart helyzettől függően, segítségadásokkor, korrigálásokkor pedig méginkább a szorít. Tehát igen, a dörzsölődéstől védi a lábat, ha bőrből van, akkor segít, mert jobban tapad.


Hogy miért nem kézzel irányítjuk a lovat, és miért csizmával? Regényt lehetne róla írni, nagy távlatokban: Ha a lovas nagyrészben a szárakat használja ésvagy erős a keze (mert lehet puha kezű is, ha a csizmát nem használja), arra mindegyik ló feszesebb. Ha a lovas minimum kétszer annyi csizmát használ mint szárat, a lónak könnyebb felengedni hátulról, jobban egyensúlyba tud kerülni, fellazul a háta.

Ez elengedhetetlen bizonyos szintű feladatok elvégzéséhez.

Na most, ha végig a csizmával (mint lábsegítség használom ezt a szót) lovagoljuk a lovat, ha helyesen lovagolunk, akkor mit gondolsz, mekkora súrlódás és mennyi érheti a lábat? Ezért kell a lábszárvédőt/csizmát használni.

2020. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Cowboyokon is munkacsizma van, nem bakancs.
2020. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Gondold el, ha nem lenne ott semmi védelem, nem csak hogy a nyereg, meg a lóval való kontkat, de az ágak, bokrok, fáj, akármik is szétkaszabolhatják a lábszárat.
2020. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ❤️
2020. szept. 28. 20:35
 10/17 anonim ***** válasza:
6-nak: lehet, hogy azert tartotta el a labat, mert olyan a lo es nagyon siet. nalunk is van 2 lo, akikhez nm erhet hozza a sarkad, mert mar vagtaznak...meg is jartam, nm egyszer
2020. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!